У Львові не перевищено епідпоріг захворюваності на грип

gryp31-696x464
gryp31-696x464

Зараз кількість захворілих у Львові не перевищує епідемічного порогу, тож епідситуація спокійна. Також показники захворюваності нижчі, ніж в аналогічний період минулого року. Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Так, за даними Львівського міського відділу ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України», впродовж сьомого тижня року (з 10.02.2020 до 16.02.2020) в місті захворіло 3843 осіб, з них частка захворілих дітей склала 50,3 %. Інтенсивний показник захворюваності склав 499,7 на 100 тисяч населення при епідемічному порозі 615,1521 — тобто захворюваність не перевищує епідемічного порогу. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається зниження захворюваності на 5,2 %.

Вірус грипу небезпечний, проте вберегтися можна, дотримуючись простих правил.

«Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація, яку можна провести впродовж всього сезону грипу. Всупереч поширеному міфу, вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 14 днів. Також рекомендуємо дотримуватись простих звичок, що вбережуть від грипу:
— «захворів — сиди вдома»;
— уникати близького контакту з хворим;
— прикривати ніс і рот під час кашлю та чхання;
— мити руки; намагатися не торкатися обличчя;
— провітрювати та дезінфікувати приміщення;
— бути фізично активним, уникати стресу, висипатися, пити багато води та харчуватися поживною їжею.

Привчіть себе до цих корисних звичок і залишайтесь здоровими», — пояснила головна позаштатна спеціалістка з епідеміології управління охорони здоров’я ЛМР Олена Баворовська.