У Львові облаштовують перше стаціонарне житло для переселенців (ФОТО)

У Великих Грибовичах

Фото: ЛМР

У Львівській громаді облаштовують перше стаціонарне житло для українців, які рятуються від війни.

Як повідомляє ЛМР, тимчасовий прихисток для вимушених переселенців облаштовують у Великих Грибовичах на базі недобудованого народного дому. Це буде перший проект такого зразка на території Львівської МТГ. Для його реалізації місто залучило благодійну допомогу від Німецької компанії міжнародного співробітництва GIZ. Ці кошти на 50 % покриють витрати на облаштування житла.

«Йдеться  про можливість облаштувати гідні умови для одночасного проживання від 70 до 150 осіб, насамперед матерів з дітьми. У будинку є 18 кімнат та велике приміщення, де можна розмістити їдальню, кухню та зону відпочинку. Без суттєвих перепланувань можна  зробити 8 душових та 10 туалетних кабін, 2 кімнати для прання та сушіння одягу», — наголосив директор  департаменту міської агломерації ЛМР Юрій Лукашевський.  

Нагадаємо, на час приєднання грибовицької громади до Львівської МТГ приміщення народного дому було добудоване приблизно на 80–90 %. Саме будівництво тривало з 2006 року.

«Після перемоги  народний дім повернеться до своїх безпосередніх функцій — тут працюватимуть різноманітні гуртки, ЦНАП, Офіс Львівської громади та  надаватимуть інші потрібні послуги для місцевої громади», — запевнив директор департаменту міської агломерації ЛМР Юрій Лукашевський.

Нагадаємо, у Львові облаштували вже три модульні містечка для вимушено переселених українців, де загалом живе орієнтовно 1000 людей. Всі будиночки — подарунок від Польщі. Крім того, у місті зведуть ще дерев’яні будиночки для жінок при надії. Ці роботи фінансує Червоний хрест.

Фото: ЛМР

Читайте також