У Львові одразу п’ятьом людям пересадили органи від одного донора

Врятували п’ятьох людей, давши їм шанс на повноцінне життя

ФОТО: Перше медичне об’єднання Львова

У Львові одразу п’ятьом людям пересадили органи від одного посмертного донора. Трансплантації виконали у Першому медичному об’єднанні Львова.

Про це 29 січня повідомляє Львівська міська рада.

Донором став 54-річний чоловік, мешканець Львівщини, в якого трапився інсульт. Лікарі констатували смерть мозку, тож рідні чоловіка погодилися віддати його органи для порятунку інших людей.

Відтак, у Першому медичному об’єднанні Львова пересадили одразу легені, серце, дві нирки та печінку. Таким чином, вдалося врятувати п’ятьох людей, давши їм шанс на повноцінне життя.

Крім того, під час цієї пересадки львівські медики вперше в Україні без допомоги іноземних колег, пересадили легені 56-річному киянину Олексію, ліквідатору аварії на Чорнобильській АЕС, який виховує 8-річного сина. Операція минула успішно.

«Історичну операцію виконала наша команда. Операція тривала 16 годин, легені пересадили через мінідоступ та без задіяння апарату штучного кровообігу. Вона стала другою в Україні трансплантацією легень від посмертного донора. Попередню наші лікарі зробили спільно з поляками у вересні 2021-го. Пацієнт почувається чудово», — зазначають у Першому ТМО.

Донорське серце ж отримав 48-річний Олександр із Закарпаття. Його серце через недугу не могло перекачувати кров, тож без донорського органу він не мав шансу на життя.

Печінку натомість пересадили ще одному мешканцю Закарпаття, 50-річному Валерію. У нього був цироз, що спричинив вірусний гепатит C.

Разом з тим нирки отримали 47-річний Іван із Закарпаття та 44-річна Любов із Прикарпаття. Обоє хворіли на хронічний гломерулонефрит.

Раніше повідомлялося, львів'янин вдосконалив хімічні грілки для військових.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк