У Львові організували Великодній сніданок для потребуючих (ФОТО)

Гості куштували традиційні страви українського великоднього столу

ФОТО: Роман Балук

У Світлу Великодню неділю 16 квітня для людей, які через певні життєві обставини не мають змоги відчути святковий настрій і духовну атмосферу Христового Воскресіння у родинному колі, організували святковий Великодній сніданок. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Для 200 мешканців Львівської громади організували Великодній сніданок  управління соціального захисту Львівської міської ради спільно з Українським католицьким університетом.

Гості куштували традиційні страви українського великоднього столу: паску, яйця, сир, масло, м’ясні наїдки, бурячки з хроном та узвар. Передували сніданку спільна молитва та освячення пасок.

Також Великодній сніданок організували у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб, що на Кирилівській. Традиційні великодні страви куштували близько півсотні людей, які не мають домівки і користуються послугами центру. Сніданок провели міське управління соціального захисту спільно з релігійними громадами та благодійниками, зокрема «Корпорацією добрих справ» та Церквою святої Анни. Така трапеза у Центрі для бездомних відбувається щороку, починаючи з часу його відкриття.

Організували Великодній почастунок і для українців, які змушені були залишити свої домівки через війну, і зараз мешкають у модульному містечку на Сихові. В кухонному приміщенні кожного модульного будинку відбувся святковий обід. Почастунок підготувало Салезіянське Згромадження УГКЦ. Також додатково кожна родина отримала ще й пакунок, у якому – ковбаса, шинка, яйця та хрін.

Паски родинам, які мешкають тут, а також у прихистках на вул. Кривоноса та вул. Тернопільській, передали напередодні, у суботу. Святковій трапезі передувала спільна молитва за перемогу.

Загалом традиція організовувати Великодні та Різдвяні святкові частування для потребуючих людей у Львові триває вже понад 15 років.

Читайте також: привітання на Великдень 2023: у листівках, віршах та прозі

Святкові столи накривають Львівська міська рада спільно із церквами, релігійними і громадськими організаціями та спільнотами, всіма небайдужими. 

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена