У Львові під загрозою знесення старовинна вілла Люсія
Будинок на вул. Свєнціцького, 16 (вілла Люсія) опинився під загрозою зникнення. Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради.
[caption id=«attachment_33626» align=«alignnone» width=«500»] Фото: Вілла Люсія.
zaxid.net[/caption]
«Бачення міста є досить прозорим і чітким з точки зору історичної цінності даної будівлі. І звичайно, що є певна історія щодо тих документів, які є по даній будівлі.
Якщо ми говоримо про зиму – там є труднощі з дахом. Маємо зараз розуміння керівника ОСББ в тому, що її треба накрити, щоб туди всередину не затікала вода. І позицією міста є те, що історична цінність цієї будівлі має бути збережена. Власне, яким чином – на сьогодні існує ряд юридичних документів, тому це питання.
Минулого тижня було звернення до Міністерства культури, щоб внести дану будівлю в перелік нововиявлених об’єктів пам’яток. І що найважливіше – сьогодні є важлива спільна праця з власниками цієї будівлі в тому, щоб історичну цінність можна було зберегти.
Яким чином – це вже робота архітекторів, істориків в тому, щоб цей процес був відкритим, був прозорим», - наголосив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
«Це вілла, яка була збудована для однієї родини – для радника цісарсько-королівського пана Олпінського. І протягом того часу до 39-го року використовувалась як однородинний будинок. В радянський час цю віллу, націоналізували і зробили 5 помешкань, що не додало віллі краси і комфорту проживання. Тому що її поділили, перепланували і відповідно там мешканцям жилося доволі некомфортно. Цим і скористались люди, які хотіли викупити цю будівлю, тому мешканці радо продали свої помешкання. А новий власник, який створив там ОСББ, мав на меті побудувати будинок, тому що є непогана присадибна ділянка . Хоча ця вілла не внесена в реєстр пам’яток, але це не означає, що вона не має своєї цінності. Вона є зразком такого двіркового стилю, крім того роботою архітектора Долинського." - зазначає п. Москаленко
Будинок № 16 на вул. Свєнціцького не належить до пам’яток архітектури. Власником будинку є ОСББ «Свєнціцького, 16», який двічі звертався до управління охорони історичного середовища ЛМР щодо погодження історико-містобудівного обґрунтування «Будівництва багатоквартирного житлового будинку на даній ділянці зі знесенням існуючого».
Однак, він отримав негативну відповідь з вимогою зберегти існуючий будинок. Тому історико-містобудівне обґрунтування власник погодив в обласному управління збереження культурної спадщини та в Міністерстві культури України.
В лютому 2017 року ОСББ «Свєнціцького, 16» звернулося до управління щодо надання висновків про можливість та умови здійснення містобудівних, архітектурних перетворень «Будівництво багатоквартирного житлового будинку з підземним паркінгом та з вбудованими приміщеннями комерційного призначення». Отримали негативний висновок, який оскаржили у суді. Галицький районний суд розглянув справу та зобов’язав управління видати позитивний висновок щодо можливості будівництва багатоповерхового будинку.
Ухвалу суду управління отримало 20.11.2017 р. Управління готує апеляцію з зазначенням нововиявлених обставин. Управління опрацювало документацію для внесення будинку по реєстру пам’яток, яку надало для прийняття рішення в Обласне управління архітектури та містобудування. Також ОСББ «Свєнціцького, 16» звернулося в департамент містобудування ЛМР для отримання містобудівних умов та обмежень. Зі слів архітектора проекту Е. Несторовича, забудовника зобов’язали опрацювати проект детального планування території для отримання містобудівних умов та обмежень», - розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.
Для довідки:
- Вілла була побудована у 1895-1896 рр. для Юзефа Ольпінського (Jozef Olpiński) на вул.Dwernickiego, 16 (конс.№39, нині вул. Свєнціцького) за проектом архітектора Івана Долинського (1852-1916).
- 1897 тут мешкав Юзеф Обмінський (Jozef Obmiński), цісарський радник і контролер Головної крайової каси.
- 1916 власницею була Scott Karolina.
- 1931, 1933 тут мешкав Стані́слав Лемпі́цький (Stanisław Łempicki; 1886-1947) — польський учений, письменник, професор, дійсний член Польської академії знання, представник львівсько-варшавської філософської наукової школи. Чоловік польської поетеси Ядвіги Гамської-Лемпіцької.
- 1935 власниками були Scott EIgin i tow, а мешкали тут Ćwiąkała Helena, krawcz, Kolonowski Jan, ofic. W. P., Otto Michał, ofic. W. P.
- 1941 мешканець Jaźwa Kazimierz.
varta1.com.ua: Новини
Скандальна релігійна громада на Львівщині перейшла до Православної Церкви України
У жовтні священник мп відмовлявся проводити чин похорону Захисника України, який загинув на війні
У понеділок Львів попрощається з чотирма полеглими Героями, які боронили Україну від окупантів (ФОТО)
Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань
Війна забрала життя ще одного захисника з Львівщини: загинув Назар Кузьма
Загинув внаслідок влучання FPV-дрона на Донеччині
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі