У Львові після Перемоги встановлять шпиль на пам'ятці оборонної системи міста (ФОТО)

Зараз «Сонечко» на вежу повертати недоцільно

Шпиль із Глинянської вежі можна буде відновити і повернути на місце вже після нашої перемоги. Розміщувати його не вежі зараз – недоцільно, оскільки в час війни у Львові, навпаки, демонтували цінні пам’ятки та перенесли до сховищ.

Про це розповіла радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

Буревій ще в червні 2021 року пошкодив шпиль з Глинянської вежі системи оборонних укріплень колишнього монастиря бернардинів. Вітер зламав проржавілу основу, і металевий шпиль небезпечно навис над перехожими. До демонтажу шпиля залучали альпіністів, оскільки з приміщень його неможливо було зняти. Демонтований шпиль перенесли в приміщення інституту «Укрзахідпроектреставрація», що розташоване в цій вежі. Там у одній з реставраційних майстерень він зберігається і нині.

«Про пошкодження, спричинені буревієм, писали медіа в 2021 році, однак тепер нагадали про це користувачі соціальних мереж, які цікавляться долею шпиля. Отож, демонтований шпиль, який народ назвав «Сонечко», виготовлений в 1976 році, і встановлений на відреставрованій в ті ж роки Глинянській вежі. Це окута металом скляна куля, від якої відходять металеві промені. Куля, на щастя, не розбилася при падінні.  Після нашої перемоги шпиль можна буде відновити і повернути на вежу, дах якої також потребує реставрації», зазначила радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

Довідково. Відновлена пам’ятка оборонної системи міста Середньовіччя. Свою назву вежа отримала від розташованого поруч зі Львовом міста Глиняни. Згідно з привілеєм польських королів це була остання межа, на яку мали право заходити купці з інших міст, щоб не перешкоджати торгівлі Львова.

Вежа належить до системи оборони чоловічого монастиря св. Бернарда. Час її першого спорудження — XV ст. Свого часу перед будівлею було обладнано підйомний міст, а додатковим елементом оборони служив також рів із водою. Її підтримкою у випадку війни і обороною мав опікуватись цех львівських шевців.

Читайте також: у міськраді відповіли, коли у Львові відкриється сезон літніх майданчиків.

Більшість оборонних споруд міста було зруйновано за часів панування Австро-Угорщини, тому сучасний вигляд вежі – історична реконструкція, проведена у 1967-1977 рр.

 



varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)