У Львові політична партія УКРОП допомогла встановити індивідуальний лічильник на газ (фото)

43659315_1736206749840840_8493738139297251328_n
43659315_1736206749840840_8493738139297251328_n"Після тривалої судової тяганини з ПАТ «Львівгаз», мешканці багатоквартирного будинку у м. Львів, по вул. Антонича, 22, вже отримали поквартирні лічильники на природний газ коштом монополіста. На черзі ще 3 будинки. І це не фінал…", — запевняють на партійному сайті львівські укропівці.

Вони пишуть: "Ще у травні 2017 року до львівського осередку УКРОП звернулись голови ОСББ львівських будинків по вул. Антонича, 22, вул. Драгана, 30 та вул. Володимира Великого, 46 та багатьох інших з проханням відстояти законні права мешканців на комерційний облік природного газу. А саме, встановити індивідуальні лічильники в їхніх квартирах коштом суб’єкта господарювання, що здійснює розподіл природного газу — ПАТ «Львівгаз».

За рік часу член політради партії УКРОП та юрист львівського осередку Тарас Подвірний, спільно з головами ОСББ, десятками побутових споживачів у судових інстанціях виграв десятки судових справ щодо заборони встановлювати загальнобудинкові лічильники газу у багатоквартирних будинках. Крім того, суди зобов’язали ПАТ «Львівгаз» за свій кошт встановити індивідуальні лічильники у сотнях квартир мешканців Львова".

І ось є перші результати: понад 80 мешканцям будинку по вул. Антоновича, 22, у досудовому порядку встановили індивідуальні лічильники коштом «Львівгазу». На черзі — інші…

Голова одного з ОСББ Юрій Бегляров запевняє, що без допомоги УКРОПу було би важко добитися вирішення проблеми. «Не знаю, чи ми б змогли відстояти свої права самотужки, — каже він. — Адже наше протистояння з ПАТ «Львівгаз» почалося ще 6 вересня 2016-го року. І лише після втручання юриста львівського осередку партії, справа спочатку зрушилась з місця, а згодом, і вирішилась на нашу користь. Пан Подвірний відстоював інтереси людей на судових засіданнях і, повірте, це було не так легко — я бачив все на власні очі. Але ми відстояли наші законні права».

«Важливо, що у судовому порядку ми довели, що загальнобудинкові лічильники порушують права мешканців на об’єктивний облік витрат, адже оплата у такому випадку налічуєтесь не за реально спожитий газ, а ділиться на кількість зареєстрованих у будинку, — пояснює юрист Тарас Подвірний, який власне займався і продовжує займатися цією справою. Згідно логіки та дій керівництва ПАТ «Львівгаз», можна просто встановити один лічильник газу на трубу при вході в місто, і пропорційно ділити на кількість зареєстрованих мешканців у квартирах, і цим буде уже забезпечено комерційний облік природного газу. Цими судовими справами ми довели, що можна і потрібно відстоювати свої права саме у суді. Завдяки цьому сотням мешканцям міста Львова встановлять індивідуальні лічильник газу, як того передбачає чинне законодавство України».

Додамо, що приблизна ціна одного індивідуального лічильника складає близько 4 тис грн. Для пересічного українця це чимала сума, а отже, треба відстоювати своє право встановити його за рахунок ПАТ «Львівгазу» — адже за законом підприємство, яке розподіляє газ, зобов’язане його обліковувати і витрати на лічильники, також, взяти на себе.
varta1.com.ua: Новини