У Львові поширюють фейк: про хлопчика, якого не було і смерть від "Тархуна"

Не пройшло і півроку, як знову поширюють цю брехню. Цей фейк, як заявляє просвітницький проект «По той бік новин», спростовували ще 3 місяці тому. Тепер вірусна інформація торкнулася і «Viber»-чатів львівських батьків.

Батькам надсилають і просять поширити такий текст: «Педіатр дитячої поліклініки просить разповсюдити цю інформацію: вчора в реанімації в інфекційному помер хлопчик на вихідних він випив тархун (в склі). Піднявся білірубін, інтоксикація, 2 дня коми, врятувати не вдалося! Говоріть з дітьми, пояснюйте: там зараз лежить дівчинка — сітро (скло, марку не пам’ятає) дівчинка під крапельницями з п’ятниці. Обійшлися без реанімації. Як сказала лікар, там підлога відділення з тими ж результатами після енергетиків. Поширюйте і попереджайте!
Інформація з іншої групи", — дослівний текст повідомлення.

Далі йде перелік продукції, яка начебто містить хімію та отруйні барвники і всю цю інформацію підтверджує ніби-то науковий співробітник РАМН. 

Як зазначають спеціалісти з «По той бік новин», коли ми отримуємо подібні повідомлення, які «б’ють» на емоцію, необхідно поставити кілька питань:
— яке місто?
— яка лікарня?
— як ім'я та прізвище дитини?
— чия дочка лежить під крапельницями?
— який лікар говорить і коментує? і т. д.



Якщо конкретної інформації немає — це фейк.

Історія про хлопчика, якого насправді не було і який помер від води «Тархун» — це теж брехня. В Україні такі повідомлення почали розсилати у лютому в Одеській області. Як з’ясувалося пізніше, жодна дитина в реанімацію з подібними симптомами не потрапляла і в ті дні не померла в реанімації по всій Одеській області.

Потім це повідомлення перекинулося на Харківську область — там ЗМІ теж спростували це повідомолення, бо знову ж таки жодна дитина в ті дні з подібними симптомами в реанімацію не потрапляла.

Звідки ростуть ноги у цього фейка?

Повідомлення походить з Росії — там їх розсилали дещо в іншому вигляді. Про російські корені також говорить інформація про «підліткову смертність в Росії», РАМН — це російська академія медичних наук та академік Соловйов. До речі, абревіатура РАМН в фейку не розшифрована. Вона означає «Російська Академія Медичних Наук», яка згідно «Вікіпедії», припинила існування в 2013 році. 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)