У Львові відтворили втрачену мозаїку Станіслава Серветника
Панно Станіслава Серветника відновили у приміщенні колишнього універмагу «Барвінок»
У центрі Львова знову можна побачити мозаїчне панно Станіслава Серветника, створене ще у 1960-х роках. Роботу свого часу зробили для універмагу «Барвінок», однак під час подальших ремонтів вона зникла. Тепер композицію відтворили та встановили у приміщенні на площі Міцкевича, 5. Про це повідомили у Львівській міській раді.
Панно було присвячене Львову. На ньому художник зобразив Оперний театр, Ратушу, університет, міські споруди, лева та дерева. Серед деталей композиції також є автобус і літак.
Відновити мозаїку вдалося завдяки старим зображенням. Спершу вдалося знайти чорно-білу світлину оригінальної роботи. Згодом архітекторка та онука художника Марта Серветник знайшла в сімейному архіві кольорові слайди, зроблені у 1960-х роках. Вони дали змогу точніше відтворити кольори панно.
Для нової роботи використали керамічну плитку, як і під час створення оригінальної мозаїки.
«Для мене це найцінніше — відповідальне ставлення бізнесу, який розуміє, що культурну спадщину варто зберігати й відновлювати», — зазначила Марта Серветник.
Ініціаторами відновлення стали представники «Сільпо», які облаштовували новий магазин у цьому приміщенні. За словами уповноваженої Львівської міськради з питань культури Наталії Бунди, відновлення панно не було їхнім обов’язком.
З нагоди повернення мозаїки у Львові проведуть «Вікенд Серветника». Для відвідувачів підготували безкоштовні екскурсії, лекції, зустрічі та майстер-класи про творчість художника й монументальне мистецтво міста.
У 2028 році виповниться 100 років від дня народження Станіслава Серветника. До цієї дати у Львові також планують організувати виставки та інші тематичні заходи.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У суботу у День пам’яті Захисників і Захисниць України у Львові вшанують загиблих Героїв та Героїнь
З цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році
У Львові медики видалили жінці з руки псевдоаневризму розміром із грейпфрут
Утворення роками не турбувало жінку, але згодом почало швидко рости та сильно боліти
На Львівщині від вантажівки відлетіла частина гальмівного диску та протаранила переднє скло мікроавтобуса
Внаслідок ДТП пасажир мікроавтобуса, шестирічний хлопець, отримав травми
Коментарі
Чудова новина!!! Подяка "Сільпо"!!!