У Львові презентували відреставровану фігуру Скорботного Христа (ФОТО, ВІДЕО)

Скульптуру демонтували з купола каплиці Боїмів

До Львова повернули відреставровану скульптуру Скорботного Христа з каплиці Боїмів. Її презентували у Музеї Пінзеля на українсько-польській виставці «Те, чого не видно». Про це Суспільному розповіла директорка інституту «Полоніка» Дорота Янішевська-Якубяк.

Скульптуру демонтували з купола каплиці Боїмів у 2021 році через активне руйнування та перенесли до майстерні. Після початку повномасштабної війни Скорботного Христа перевезли у Польщу. Над реставрацією пам'ятки працювали понад 20 спеціалістів.

«Фігура, на жаль, дуже потребувала консерваційних робіт. Спочатку консервація мала бути проведена у Львові. Але у 2022 виявилося, що це, на жаль, неможливо. Було погодження зі сторони Міністерства культури України, щоб скульптура потрапила до Польщі. І весь процес досліджень та консервації відбувся у Польщі», — каже Дорота Янішевська-Якубяк. 

У майбутньому планують розпочати роботи з реставрації та консервації самої каплиці Боїмів, каже директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Тарас Возняк.

«Вже кілька років готуємося, вивчаємо каплицю Боїмів для великої справжньої консервації. Там вже рік стоять датчики, як рухається цей об’єкт. І не тільки від землетрусів, але і від трамваїв, які там поруч їздять», — говорить Тарас Возняк.

На верхівку каплиці Боїмів фігуру Скорботного Христа повернуть після реставрації куполу.

Каплицю Боїмів збудували на початку XVII століття на території тоді ще міського цвинтаря поруч із латинською катедрою. Її звели на замовлення львівського купця угорського походження Георга Боїма. На каплиці можна побачити сцени з Ісусом Христом, історії із Святого письма та діяннями апостолів.

«Боїм був найбагатшою людиною Львова. Свого часу він був власником третини нерухомості в місті. І він займав чільне становище в львівському патриціаті, бо був консулом, членом міської ради, і як консул він неодноразово ставав бургомістром Львова, тобто очолював місто», — розповідає львівський історик Іван Сварник.

Будував каплицю Андреас Бемер, а оздоблював каменем Гануш Шольц, якого спеціально запросили з Вроцлава. Збудована каплиця стала помпезною пам’яткою Львова XVII століття.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)