У Львові пройде виставка унікальних художніх творів «Угорська рапсодія»

72923395_3012982888927769_3752724780072042496_n
72923395_3012982888927769_3752724780072042496_n

З 19 жовтня по 1 грудня у Львові проходитиме унікальна виставка живопису, скульптури та графіки «Угорська рапсодія». Це масштабна виставка творів угорських художників XVIII–XX ст., більшість з яких вперше виймуть із запасників музею і в повноті представлять для огляду. Про це повідомляється на сторінці організаторів.

У збірці галереї їх понад 90. Близьке територіальне сусідство та спільні історичні етапи суспільного розвитку під крилом Відня зумовили акумуляцію в галереї прекрасних малярських й графічних робіт, портретних мініатюр, скульптури.

Виставка проходитиме в палаці Лозинського, вул. В. Стефаника, 3 з 19 жовтня — 1 грудня 2019.

Вернісаж: 19 жовтня, субота, о 15:00 год.

Частина творів перейшла до Галереї зі старих галицьких колекцій ХІХ ст., інші поступили у повоєнні часи. Портретист європейської слави Адам Маньоки (1673–1757), який працював для вищої знаті на багатьох дворах Європи, у тому числі й у князя Семигороддя Ференца ІІ Ракоці, власника замку Паланок біля Мукачево, представлений зображеннями уславлених історичних постатей.Глядачі також зможуть побачити дуже рідкісні для XVIII ст. жанрові сцени з характерними угорськими типажами. Надзвичайно модні у першій половині ХІХ ст., але дуже вразливі на зовнішні впливи й світло, мініатюрні портрети знайдуть своє місце на експозиції, щоб помилувати око зацікавленого глядача.

Серед них робота Міклоша Барабаша, найвідомішого портретиста, який прислужився своїй батьківщині увіковіченням визначних діячів політичного й культурного життя Угорщини в буремні революційні часи її національного становлення.

Можна буде наблизитись до портретиків на слоновій кістці, створених львів’янином з родини, що перебралася на початку ХІХ ст. з Пешта в Галичину, Августом фон Медвеєм, творчість якого відносять і до української, і до угорської культури. Велети угорської образотворчості другої половини ХІХ ст. Мор Тан, Мігай Зічі, Мігай Мункачі, представники мюнхенського кола Густав Мадяр-Маннгаймер, Алайош Гергардт, Артур Толдяші, художники, яких нагороджували золотими медалями на багатьох міжнародних виставках Леопольд Горовіц, Ласло Кезді-Ковач, учасники мистецьких колоній початку ХХ ст. в Нодьбанньо, Кечкеметі, Солноку Бела Івані-Грюнвальд, Тівард Муссон, Ференц Олдяї, Петер Сюле представлятимуть класичне малярство.

Перед глядачами постане наповнена надзвичайно професійними живописними та рисунковими ескізами жанрової тематики мистецька кухня Імре Ревеса, учня, асистента й послідовника Мігая Мункачі в реалістично-демократичному спрямуванні творчості. Як професор в Будапештській академії мистецтв він став знаковим наставником для відомих українських митців Закарпаття Йосипа Бокшая, Альберта Ерделі, Еміліана Грабовського.

Екзотичні орієнтальні композиції Антала Пецелі та Кароя Черни, що свого часу здійснили подорожі на Близький Схід, захоплять глядачів. У широкому часовому діапазоні прозвучить і популярна в угорському мистецтві циганська тематика.

Постімпресіоністичні візії Антала Беркеша та Аурела Нараї, якими захоплювались в європейських салонах та США, новітні мистецькі пошуки угорських художників авангардистів, зірок виставкових залів Берліна, Парижа, Лондона першої половини ХХ ст. Кароя Котаса, Вілмоша Перлротт-Чаби, Ласло Барти зможуть оцінити відвідувачі виставки.

Велика кількість авторів, вагомих в історії угорського мистецтва, різноманіття жанрів, тематичних мотивів,технік виконання їх мистецького вислову — усе ввіллється в потужну мелодію образотворчості, у виставку «Угорська рапсодія».

Відділ наукового співробітництва, фандрейзингу та промоції
Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького
+38 0322 616 442