У Львові просять відновити роботу кабінету огляду водіїв на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння

p_142282_1_slidertop2
p_142282_1_slidertop2

Станом на І півріччя 2019 року, згідно з даними Патрульної поліції, Україна перебуває в лідерах серед країн Європи за аварійністю на дорогах. А Львівщина цього разу очолює рейтинг за кількістю травмованих осіб в ДТП (1238 осіб) і займає третє місце за кількістю загиблих після Київської та Одеської областей (99 осіб у 900 ДТП).

Тож не дивно, що згідно з опитуванням, яке провела поліція на початку 2019 року, найбільше люди бояться стати жертвою аварії (71,9 %). І однією з основних їхніх причин є саме нетверезі водії, з вини яких за першу половину 2019 року в Україні трапилося вже понад пів тисячі ДТП, у яких загинули 40 людей, а 703 — травмовані.

Та чи багато хто знає, що з початку 2017 року у Львові та області:
•немає спеціалізованого закладу, де можна освідувати водіїв на стан сп’яніння?
•немає жодного визначеного закладу, де можна встановити наркотичне сп’яніння водія?
•збиток від непритягнутих до відповідальності нетверезих водіїв за 2018 рік становить більше 6 млн грн (скасовано 621 протокол з 2815 складених)?

Саме тому, 6 вересня 2019 р., зареєстровано електронну петицію “Створити/Відновити роботу кабінету огляду водіїв на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння”. До кінця збору підписів залишилось 

Автором петиції є Ільчук Микола Миколайович. 

“З 2017 року Наказами Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації (далі — ЛОДА) визначається лише 2 медичні заклади у Львові де мав би проводитись такий огляд — Комунальне некомерційне підприємство «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» та Комунальне некомерційне підприємство «8-а міська клінічна лікарня м. Львова». Львівського обласного державного клінічного наркологічного диспансеру у переліку — немає.

За даними патрульної поліції у Львові у 2018 році зафіксовано — 2815 випадків нетверезого водіння.

Якщо водій, якого зупинили працівники патрульної поліції з ознаками сп’яніння, відмовляється від огляду на стан алкогольного сп’яніння, працівники поліції відвозять такого водія до медичного закладу. У лікарні у порядку загальної черги у травмпункті очікують на прийом лікаря.

Огляди на стан наркотичного сп’яніння не здійснюються у цих лікарнях взагалі та реактивів для проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичних засобів — відповідно немає.

Це означає, що кожного дня, коли в місті Львові та області, поліція виявляє водія з ознаками наркотичного сп’яніння — оглянути у медичному закладі його не вбачається за можливе, оскільки згідно п. 7 р. III Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої Наказом МОЗ та МВС № 1452/735 від 09.11.2015 р. проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов’язкове”, — йдеться у тексті петиції.

Підтримати петицію можна ТУТ.

Прецидентом створення стало те, що 6 січня 2017 року у Львівському обласному наркодиспансері, через непорозуміння з публічними особами, закрили кабінет огляду на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння на вул. Науковій, 49.

Відтак, скласти адміністративні матеріали на водія з ознаками наркотичного сп’яніння у місті Львові та області не можливо. Такі люди свідомо сідають нетверезими за кермо, а коли працівники поліції їх зупиняють у встановленому порядку — знають що скласти адміністративний матеріал за ст. 130 КУпАП через відсутність реактивів у медичних закладах — неможливо.

7 червня 2019 року на круглому столі присвяченому процедурі огляду водіїв на стан сп’яніння, на якому представники медичних установ, судді та експерти, які одноголосно налогосили на тому, що кабінет для проведення огляду на стан наркотичного та алкогольного сп’яніння — потрібен, аналогічний тому який працював на Науковій, 49.

“Також звертаю увагу, що з 1 січня 2020 року відповідно до ст. 286-1 Кримінального кодексу України за керування транспортними засобами в стані сп’яніння буде введено кримінальну відповідальність, а освідувати водіїв у Львові та на Львівщині на стан наркотичного сп’яніння знову НЕ БУДЕ МОЖЛИВОСТІ.

Враховуючи вищенаведене, звертаюсь до Вас з проханням ініціювати СТВОРЕННЯ або ж ВІДНОВЛЕННЯ окремого цілодобового кабінету огляду на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння водіїв з відповідними реактивами”, — йдеться у зверненні автора петиції.