У Львові провели найскладнішу у світі операцію, щоб врятувати життя дружини воїна ЗСУ

Чоловік медсестри з Рівненщини, примчав у лікарню просто з фронту…

Фото: Перше медичне об"єднання/ФБ

Першу в Україні успішну трансплантацію комплексу підшлункова залоза-нирка виконали у Львові. Органи отримала дружина захисника. Її виписали в день народження.

Як повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова, операції виконали спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Трансплантувати підшлункову, що вважається одним з найскладніших у світі хірургічних втручань, їм допомогли хірурги київської клініки «Феофанія».

Жінка, що отримала нирку та підшлункову залозу - 33-річна Олена Ткачук. Вона – медсестра з Рівненщини. З п’яти років хворіла на цукровий діабет. Підшлункова не виробляла інсулін. Після того, як Олена народила дитину, відмовили ще й нирки.

На операційному столі жінка провела майже 9 годин. Впродовж 6 годин їй пересаджували підшлункову залозу. Ще понад 2 години - нирку. Органи запрацювали просто на операційному столі.

Чоловік Олени - військовий, він захищає Україну. Його відпустка збіглася в часі з операцією дружини. У лікарню він примчав просто з фронту.

«Нині лікарі задоволені перебігом післяопераційного періоду у Олени. Вона уже впевнено ходить, сама їсть, пробує навіть робити розминку. Жінка тішиться, що нарешті може жити без уколів інсуліну та процедур гемодіалізу. Мріє більше часу проводити з чоловіком та 11-річною донечкою, а ще - вийти на роботу, яку колись змушена була покинути через хворобу.

Фото: Перше медичне об"єднання Львова

Читайте також: у Львові на подвір’ї лікарні встановили скульптуру хлопчика, який чекає тата з операційної.

Виписують її на 11-ий день після втручання - у її 33-й День народження. Шанс на друге життя Олена та ще троє українців отримали завдяки важкому рішенню родини чоловіка, який помер через інсульт. Йому було 42 роки. Медики Нововолинської лікарні констатували смерть мозку. Родина погодилася на донорство», зазначається у повідомленні.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий