У Львові розпочався суд над лікарями через яких померла породілля
Вона померла через місяць після пологів від сепсису. Чи винні лікарі взявся вирішувати районний суд Львова. Після чотирьох років розслідування на лаві підсудних троє медиків, які робили кесарів розтин та лікар жіночої консультації, йдеться в ТСН.16.45.
Їх звинувачують у неналежному виконанні професійних обов'язків, що спричинило смерть породіллі. Натомість, медики свою вину заперечують. Кажуть, жінку занапастила алергія на антибіотик.
Йому - 4 роки. Він народився передчасно, на 30 тижні вагітності через кесарів розтин. У хлопчика ДЦП і батько робить усе, аби дитина стала на ноги. Мама Михайлика Оксана померла через місяць після пологів. Рідні певні, що через недбалість лікарів.
«Гнійне запалення матки в ділянці післяопераційного рубця», - розповідає мама померлої породіллі.
Жінка каже, Оксану виписали додому із температурою і болями внизу живота, лікарі їм пояснили, що заживе післяопераційний шов і все буде гаразд.
«В неї кишки боліли, в неї живіт болів, вона не могла ні зігнутися, ні присісти, ні нічог. В неї почалися плями по тілу», - згадує мама загиблої.
Жінка померла вдома, на очах у лікарів швидкої. Розслідування смерті породіллі тривало 4 роки. За цей час змінилося 5 слідчих, але справа таки дійшла до суду. На лаві підсудних троє – двоє лікарів, які проводили операцію та лікар жіночої-консультації.
«Експерти встановили причинно-наслідковий зв'язок між діями лікарів і наслідком у вигляді смерті породілі. Відповідно встановлено порушення протоколів та наказів МОЗ», - заявляє прокурор Львівської місцевої прокуратури №3 Соломія Кіяновська.
Обвинувачені лікарі кажуть, справа сфабрикована, своєї вини не визнають і певні непричетність до смерті жінки доведуть у суді.
«Жінка померла внаслідок анафілактичного шоку, після вживання препарата відомого, є свідки. То є дійсно нещастя, нещастя, але такої серйозної, принципової, фатальної помилки лікарів в цій ситуації не має», - запевняє лікар акушер-гінеколог Леонід Маркін.
Натомість адвокат потерпілих каже, є висновки двох лікарських комісій.
«Вони не зняли шов з шийки матки, не вірно була обрана тактика лікування і не надана адекварна антибактеріальна терапія після пологів, також була затягнуті час початку кесаревого розтину і це призвело до тяжкого стану дитини», - переконує адвокат.
Перше-підготовче засідання суду не відбулося через відсутність двох адвокатів обвинувачених. Суддя попередив, якщо вони і далі не з’являтимуться, призначить лікарям державних захисників. Покарання за цей злочин максимум 2 роки в’язниці. Проте, якщо провину лікарів доведуть, про ув’язнення уже не йтиметься, каже прокурор. Адже збіг трирічний термін давності для притягнення підозрюваних до кримінальної відповідальності.
varta1.com.ua: Новини
У Львові усі будинки отримують опалення
Вчора ввечері тепловики відновили подачу опалення до 2135 будинків
На Львівщині у ДТП постраждала пішохід
У ДТП жінка отримала тілесні ушкодження та була госпіталізована
На Львівщині горів будинок
Пожежа сталася в с. Вовків Львівського району в двоповерховому житловому будинку
Найкоментованіше
- У Міносвіти виступають проти повної заборони російської мови в школах
- росія готує весняний наступ, - Зеленський
- Львів'янка заробила 67 млн грн готівки на продажу монет (ФОТО)
- В Україні можуть ввести обмеження для тих, хто не виконує військовий обов’язок
- Мирні переговори між Україною і Росією зайшли в глухий кут, - Зеленський
Найчитаніше
- У Дніпрі зафіксували масовий «спалах» ВІЛ-інфекції серед військовозобов’язаних чоловіків
- У Львові сталася різанина
- У Львові потрапив у ДТП автомобіль, до якого блогери привʼязували себе скотчем (ВІДЕО)
- У Львівському районі трагічно загинули двоє людей
- На Львівщину на щиті повертається воїн Роман Шот
Коментарі