У Львові студент захворів на рідкісне вірусне захворювання

front-z-700
front-z-700

У Львові зареєстрували випадок захворювання на геморагічну гарячку з нирковим синдромом. Про це повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України, пише «Щоденний Львів».


«Захворів чоловік, віком 22 роки, студент, який проживає й навчається у Львові. Був госпіталізований в реанімаційне відділення Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. Діагноз при госпіталізації — «Гостре респіраторне захворювання. Нейротоксикоз», — йдеться у повідомленні.


Заключний діагноз — «Геморагічна гарячка з нирковим синдромом, викликана «Hantavirus Puumala»».


«У хворого спостерігалося порушення з боку нирок, стадія поліурії. При лабораторному дослідженні крові, проведеному у науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького виявлені антитіла до вірусу «Puumala», — поінформували також у лабораторному центрі.

«У ході епідрозслідування було з’ясовано, що хворий під час інкубаційного періоду перебував декілька днів у Дніпрі, відвідував дачну ділянку на околиці міста, але заперечує будь-які можливі контакти з гризунами та їх екскрементами. Відпочинок на природі, купання та риболовлю заперечує», — розповіли також у лабораторному центрі.

«Часто вживав у їжу приправу з насіння кмину (приправа «Зіра», яку вирощують в Південно-Східній Азії), придбану на торговому ринку «Сихів» у Львові, не фасовану, ймовірно інфіковану екскрементами гризунів, термічно необроблену. На сьогодні хворий виписаний додому в задовільному стані», — повідомили також у лабораторному центрі.

Додамо, що геморагічна гарячка з нирковим синдромом — це гостра вірусна природно-осередкова хвороба, що характеризується гарячкою, загальною інтоксикацією, своєрідним ураженням нирок, розвитком гострої ниркової недостатності та тромбогеморагічного синдрому (порушення згортання крові).

Збудники хвороби — арбовіруси. Джерелами геморагічної гарячки з нирковим синдромом є різні дикі мишоподібні гризуні, іноді щури.