У Львові суд засудив сержанта, який побоявся їхати на фронт, бо там загинув його родич
Реальний термін ув'язнення
![](/uploads/media/78/16/7816a37853d4eed89b9afyz9e0bc7c8f_w960.jpg)
У липні Личаківський районний суд Львова призначив рік тюремного ув’язнення військовому, який відмовився їхати на фронт. Про це пише zaxid.net.
У серпні 2021 року Віталій Л. уклав контракт на проходження військової служби у Держприкордонслужбі терміном на шість місяців. На початку повномасштабного вторгнення цей контракт продовжили та згодом молодшого сержанта перевели до іншого прикордонного загону.
З 21 червня 2022 року Віталій Л. мав би відбути на службу в зону бойових дій, але молодший сержант відмовився виконувати наказ та написав офіційну відмову.
Щодо Віталія Л. порушили кримінальну справу за фактом непокори.
У суді обвинувачений свою вину визнав повністю і пояснив, що відмовився виконати наказ та припис через незадовільний стан свого здоров’я та страх, бо на війні загинув його дядько.
Начальниця поліклінічного відділення у суді розповіла, що обвинувачений звертався за медичною допомогою, у нього була герпетична інфекція, у вересні 2022 року його визнано обмежено придатним до військової служби.
Читайте також: в Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію
Суддя Роман Головатий визнав Віталія Л. винним у непокорі та призначив йому покарання у вигляді одного року тюрми. Строк відбуття покарання рахуватимуть з часу застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, тобто з 22 вересня 2022 року.
![](/uploads/media/cd/e0/cde0bd1a27e259ba6d2165751e3yz25d_w640.jpg)
Чи знадобляться ще українцям генератори: в «Укренерго» дали пораду на зиму
Продавати і позбавлятися не варто
![](/uploads/media/c2/0e/c20e7fyz4e8909081370164b51d671b2_w640.jpg)
Керівниця Музею Голодомору подає до суду через цькування за вагу
Юрист Клим Братківський написав, що Гасиджак не має очолювати Музей
![](/uploads/media/bd/c5/bdc5021a47yze34838725cf794457d84_w960.jpg)
У Повітряних силах пояснили, чому два дні поспіль росія атакує Хмельниччину
Летовище не дає спокою армії рф