У Львові суд засудив сержанта, який побоявся їхати на фронт, бо там загинув його родич

Реальний термін ув'язнення

У липні Личаківський районний суд Львова призначив рік тюремного ув’язнення військовому, який відмовився їхати на фронт. Про це пише zaxid.net.

У серпні 2021 року Віталій Л. уклав контракт на проходження військової служби у Держприкордонслужбі терміном на шість місяців. На початку повномасштабного вторгнення цей контракт продовжили та згодом молодшого сержанта перевели до іншого прикордонного загону.

З 21 червня 2022 року Віталій Л. мав би відбути на службу в зону бойових дій, але молодший сержант відмовився виконувати наказ та написав офіційну відмову.

Щодо Віталія Л. порушили кримінальну справу за фактом непокори. 

У суді обвинувачений свою вину визнав повністю і пояснив, що відмовився виконати наказ та припис через незадовільний стан свого здоров’я та страх, бо на війні загинув його дядько.

Начальниця поліклінічного відділення у суді розповіла, що обвинувачений звертався за медичною допомогою, у нього була герпетична інфекція, у вересні 2022 року його визнано обмежено придатним до військової служби.

Читайте також: в Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію

Суддя Роман Головатий визнав Віталія Л. винним у непокорі та призначив йому покарання у вигляді одного року тюрми. Строк відбуття покарання рахуватимуть з часу застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, тобто з 22 вересня 2022 року. 

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також