У Львові судили чоловіка, який сокирою вбив сплячого сина

50_main
50_main

Шевченківський районний суд м. Львова засудив до восьми років позбавлення волі чоловіка, який зарубав сплячого сина сокирою. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, пише видання "Status quo".

У матеріалах справи зазначається, що обвинувачений, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, після конфлікту з сином кілька разів вдарив його сокирою по голові, коли той лежав на ліжку.

У суді обвинувачений свою винуватість визнав частково. Зазначив, що син неодноразово  наносив йому побої, у результаті чого обвинувачений  отримував медичну допомогу.

В останній раз син теж жорстоко побив його. Терпіти знущань над собою з боку сина він більше не міг, тому і вдарив його сокирою. Свої дії кваліфікував не як умисне вбивство, а як необхідну оборону. Після вказаних подій він пішов до сусідів щоб повідомити про те, що сталося.

Зі свого боку, дружина показала, що навпаки агресією та спиртним зловживав саме чоловік, від чого вона з дітьми неодноразово тікала з дому. Це призвело до розірвання шлюбу. Після повернення з армії  їх спільного сина останній  проживав з батьком в одному будинку.

Наголошувала, що чоловік неодноразово погрожував вбити сина. Просила якнайсуворіше  покарати обвинуваченого, який в силу агресивного характеру може позбавити життя і інших людей. Також вона подала на свого чоловіка цивільний позов, відповідно до якого просила стягнути з  нього 1 000 000 грн у відшкодування моральної  шкоди.

Брат загиблого теж підтвердив, що батько їх бив, одного разу навіть вилами зламав йому ребро, коли хлопцю було 15–16 років.

Суд врахував, що обвинувачений мав психічне захворювання та на момент вчинення злочину не повною мірою міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, що стверджено висновком судово-психіатричного експерта № 124 від 07.11.2018 р. Тому, визнавши його винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч. 1 КК України,  призначив покарання у виді 8 років позбавлення волі.

Цивільний позов дружини суд задовольнив частково: заявлену суму у 1 000 000 грн суд зменшив до 50 000, оскільки жінка не надала доказів міцних сімейних стосунків між нею та загиблим та понесених, внаслідок втрати сина, моральних страждань.