У Львові триває активна робота над проєктом «LVIV CITY EXPRESS»: як він поліпшить життя мешканців (ФОТО)

Один з основних видів перевезень в межах цього проєкту – швидкісні приміські поїзди та електробус

У п'ятницю, 14 липня, відбулась зустріч із деякоючастиною проєктної команди ГО «ТЕХ СТАРТАП СКУЛ». У свою чергу команда у співпраці з ОВА, органами місцевого самоврядування, міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України подали на фінансування одному із грантодавців проєкт концепції  «Екосистема інноваційних мультимодальних пасажирських перевезень «Lviv city express».

«Ми радо долучаємось до проєкту, який носить питому соціальну складову та дає змогу активізувати економічні процеси в Львівській області. З свого боку надамо усю необхідну експертизу для успішного розвитку проекту та його ефективної реалізації», - сказав Назар Подальчак, керівник ГО «ТЕХ СТАРТАП СКУЛ».

Екосистема інноваційних мультимодальних пасажирських перевезень «Lviv city express» - це проєкт мультимодальних пасажирських перевезень, зосереджений на потребах та зручності пасажирів. Один з основних видів перевезень в межах цього проєкту – швидкісні приміські поїзди з електричним типом тяги, які використовують принципи німецького S-Bahn. Крім цього в межах територіальної громади є внутрішні автобусні перевезення, де за типом транспорту має курсувати - електробус. 

«Ми можемо подякувати нашим предкам, які збудували залізничні колії по всьому місті. Якщо подивитись на карту Львова, можна побачити, що у кожному районі пролягають гілки залізної колії. Деякі з них знищені, а деякі - робочі, які можна використати. Тому є бачення побудувати, як в народі кажуть, наземне метро чи електричку, яка буде мати зупинки не тільки на вокзалі, а й посеред міста. Цей новий транспорт має покращити сполучення не тільки в місті, а й в області», - зазначив Ігор Зінкевич депутат, голова профільної депутатської комісії в ЛМР, один із ініціаторів проєкту.

Метою проєкту є поліпшення якості життя мешканців шляхом забезпечення безбар’єрного доступу до громадського транспорту, який працює на чистій енергії. Крім того, проєкт сприятиме забезпеченню доступу до якісної освіти та медичних закладів, підтримці відкритості, безпеки, життєстійкості та екологічної стійкості міст і населених пунктів. 

В межах проєкту мають опрацювати найкращий світовий досвід та підготувати рекомендації щодо імплементації законодавства Європейського Союзу в частині застосування нових принципів мультимодальних пасажирських перевезень на засадах людиноцентризму у Львівській області. А також розробки концепцій пасажирських перевезень, що враховуватимуть запропоновані зміни в законодавстві, для сприяння соціально-економічному розвитку територіальних громад.

«В рамках зазначеного проєкту заплановано оптимізувати діючу автобусну мережу приміських і міжміських маршрутів, що позитивно вплине на соціально-економічний розвиток територіальних громад і покращить сполучення між громадами. Тому, чекаємо на позитивне рішення грантодавця для подальшої імлементації напрацювань в межах цього проєкту», - сказав начальник управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА Степан Рудницький.

Для впровадження пілотного запуску у Львівській області мультимодальних перевезень та для приведення відповідності законодавству ЄС в межах гранту передбачений блок, в якому будуть розроблені зміни до законодавства, що передбачатимуть  імплементацію Регламенту ЄС № 1071/2009 і 1370/2007 Європейського Парламенту та Ради щодо громадських послуг з перевезення пасажирів різними видами транспорту, такі як залізниця і автотранспорт.

«Проєкт не стоїть на місці, ми рухаємось декількома паралельними процесами. В листопаді 2021 року із представниками центрального офісу АТ «Укрзалізниця» був здійснений об’їзд вузлів у межах Львова та обрані місця можливих ділянок для будівництва нових зупинок. Два місяці тому, в травні разом із народним депутатом України, Ростиславом Тістиком презентували напрацювання і бачення щодо розвитку проєкту віце-прем’єр-міністрові з відновлення України – Міністру розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександру Кубракову, який позитивно висловився щодо проєкту і закріпив за проєктом одного із свої заступників.

Окрім цього, є сформована проєктна команда ГО «ТЕХ СТАРТАП СКУЛ», які подали заявку на «м’який» грант, що є дуже важливою складовою загального проєкту, бо дасть колосальні об’єми інформації, які дадуть дані для ретельної фінансової та економічної оцінки проєкту для того, щоб обгрунтувати і отримати фінансування на його повну реалізацію», - зазначив координатор екосистеми інноваційних мультимодальних пасажирських перевезень «Lviv city express», Святослав Товстига.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також