У Львові від Covid-19 почали вакцинувати людей, які забезпечують життєдіяльність міста (відео, фото)
Від сьогодні, 13 квітня, у Львові завершують другий етап вакцинації — щеплення доотримують медичні працівники й люди поважного віку. Водночас, вже почали вакцинувати тих, хто забезпечує життєдіяльність міста — освітян, соціальних працівників, водіїв громадського транспорту, комунальників. Медики наголошують, аби вакцина «запрацювала» — потрібен час, тому одразу після щеплення недоцільно робити будь-які аналізи на визначення рівня антитіл, а потрібно й надалі дотримуватись карантину. Про це інформують у пресслужбі міської ради.
«Вакцинуємо людей старшого віку, а також так звані декретовані групи — освітян, соціальних працівників, військових, працівників приватних закладів охорони здоров’я — тобто згідно з етапами вакцинації. Фізично в день проводимо близько 50 щеплень, але списки коригуємо», — зазначила Анна Фостяк, лікарка вакцинальної бригади 4-ї міської клінічної лікарні.
https://youtu.be/R4MTJzIkwUE
З її слів, після щеплення можливі незначні реакції, такі як озноб, біль чи почервоніння у місці ін’єкції — таким чином організм реагує на вакцину, і це свідчать про те, що в організмі формується імунна відповідь, тобто тіло вибудовує захист від хвороби.
Щоб вакцина «запрацювала», потрібен час — у середньому, три тижні, тобто 21 день. А повністю захищеною людина є через два тижні після другої дози вакцини. Тому медики наголошують, що після щеплення недоцільно одразу робити будь-які аналізи на визначення рівня антитіл, а потрібно й надалі дотримуватись правил карантину. Також перед вакцинацією не потрібно робити жодних додаткових обстежень чи аналізів.
«Для вакцинації не потрібно робити таких обстежень, як загальний аналіз крові та сечі, а тим більше спеціальних — як імуноферментне обстеження на визначення титру антитіл. Бо це жодного стосунку до щеплення немає. Вакцинацію повинні пройти всі пацієнти, незалежно від того, хворіли вони чи ні — час вакцинації коригує сімейний лікар кожної людини. Також прошу пам’ятати, що після вакцинації імунна відповідь формується протягом трьох тижнів, тобто через 21 день людина буде мати достатній титр антитіл. Тому не треба бути героєм на наступний день, а далі дотримуватися всіх правил карантину, носити маску, обробляти руки», — наголосила Анна Фостяк, лікарка вакцинальної бригади 4-ї міської клінічної лікарні.
Перед щепленням пацієнта оглядають, він підписує згоду й тоді його вакцинують. Відтак, упродовж 30 хвилин після щеплення, медики наглядають за його станом.
«Спершу наші лікарі обдзвонюють пацієнтів, які підлягають вакцинації, тоді записуємо їх на певний день і годину, і вони приходять та вакцинуються. Також, згідно зі списками, вакцинуємо освітян.
Людина заходить у кабінет, її лікар оглядає, вона заповнює інформовану згоду і проходить у кабінет на вакцинацію. Після того протягом 30 хвилин спостерігаємо за людиною в закладі на випадок виникнення будь-якої алергічної реакції», — зазначила Наталія Бадяк, старша медична сестра 4 міської лікарні.
varta1.com.ua: Новини
Жителя Львівщини засуджено за ухилення від військового призову
44-річного мешканця Львівського району визнано винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації
На Львівщині сталася ДТП
Дорожньо-транспортна пригода відбулася за участі рейсового автобуса та легкового авто
У Львові усі будинки отримують опалення
Вчора ввечері тепловики відновили подачу опалення до 2135 будинків
Найкоментованіше
- У Міносвіти виступають проти повної заборони російської мови в школах
- росія готує весняний наступ, - Зеленський
- Львів'янка заробила 67 млн грн готівки на продажу монет (ФОТО)
- В Україні можуть ввести обмеження для тих, хто не виконує військовий обов’язок
- Мирні переговори між Україною і Росією зайшли в глухий кут, - Зеленський
Найчитаніше
- У Дніпрі зафіксували масовий «спалах» ВІЛ-інфекції серед військовозобов’язаних чоловіків
- У Львові сталася різанина
- У Львові потрапив у ДТП автомобіль, до якого блогери привʼязували себе скотчем (ВІДЕО)
- У Львівському районі трагічно загинули двоє людей
- На Львівщину на щиті повертається воїн Роман Шот
Коментарі