У Львові відбудеться фотовиставка про життя жінок-військових у зоні бойових дій «Зона сейсмічної активності»

Проєкт розповідає про повсякденне життя захисниць на фронті

22 листопада о 18:00, за підтримки Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», у Львові відкривається виставка документального проєкту фотографки Марисі Мʼяновської та Руху Veteranka “Зона сейсмічної активності”. Про це повідомили організатори виставки.

Проєкт розповідає про повсякденне життя захисниць на фронті, де “особистий простір, як мініатюрна модель всесвіту, стає крихким та руйнується будь-якої миті. Як і будь-який всесвіт охоплений війною”, говорить авторка проєкту.

Кураторкою виставки у Львові є Ольга Муха - філософиня та менеджерка культури, очільниця інформаційно-освітнього відділу Музею “Територія Терору”.

«Зона сейсмічної активності» – назва символічна для України сьогодні, де війна змінює ландшафт, долі та звичне життя людей. Проєкт досліджує життя жінок у зоні бойових дій: їхнє повсякдення та особистий простір, який в умовах війни стискається до розмірів автомобіля чи куточка в кімнаті. Зв'язок між особистістю та територією, на якій вона живе. Підземні поштовхи, які відбуваються невідчутно для людей, поки не досягнуть критичної сили, що змінює ландшафт.

У жовтні 2023 року, а також у серпні та вересні 2024 року, Марися Мʼяновська здійснила дві експедиції у зону бойових дій на Харківському та Донецькому напрямках, де документувала побут та роботу трьох військовослужбовиць ЗСУ —  Оксани “Ксени” Рубаняк, командирки взводу БПЛА; Андріани “Малиш” Арехти, сержантки ССО, лідерки руху VETERANKA та Юлії “Куби” Сідорової, парамедикині 92 ОШБр. 

“Проблема стереотипів щодо жінок була, є і буде. Якщо в бійця болить спина – побратими розуміють, що він просто отримав травму. Але якщо болить спина у жінки-військової – це часто приписують її “слабкості”. З цим можна впоратись, усвідомлюючи, куди ти йдеш, випрацьовуючи алгоритми своєї поведінки, свого захисту і своєї відповідальності в першу чергу. Служба в армії — це відповідальність, і тут немає місця для “ну я ж дівчинка”, розповідає  лідерка руху VETERANKA, операторка озброєння ЗСУ АндріанА "Малиш" Арехта.  

22 листопада, о 18:00 на відкриття виставки за адресою: Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія Терору”, проспект В’ячеслава Чорновола 45Г.

Вхід вільний. 



Про авторку

Марися М'яновська, українська фотографка, працює над концептуальними та документальними проєктами. Випускниця Школи сучасної фотографії Віктора Марущенка. В 2022 році закінчила курс фотожурналістики агенції Noor в Дюсельдорфі. Співавторка концептуального артбуку Сергія Жадана «Псалом авіації». Переможниця міжнародного фото конкурсу EU NEIGHBOURS EAST 2023. Її роботи стали обкладинкою міжнародного фотофестивалю Photofestiwal Lódz 2023. Роботи виставлялися на численних виставках у Німеччині, Італії, Австрії, Польщі та Україні. Публікувалися в Camera Austria, обкладинка Photonews Germany, Kyiv Independent, Bird in Flight, Vice, The Village UA, Vogue UA


Рух VETERANKA –  перша та єдина спільнота жінок України з військовим досвідом, яка створена ветеранками у 2018 році, головна місія організації – захист прав військовослужбовиць, реабілітація і реінтеграція  ветеранок, надання компетентної допомоги армії та стимулювання змін у суспільстві. За 6 років існування організація з 20 учасниць перетворилася на масштабну всеукраїнську спільноту жінок з бойовим досвідом та об’єднує сьогодні більше 1700 учасниць Руху - ветеранок та діючих військовослужбовиць України, а також проактивних волонтерок, громадських активісток, які підсилюють одна одну.


​​Проєкт реалізується Projector Foundation в рамках програми «Сама собі ціль» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI).


varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також