У Львові відбулося погашення марки та конверта з нагоди 50-річчя Львівського коледжу спорту (фото, відео)

183002304_865907243991208_2898499793436759762_n
183002304_865907243991208_2898499793436759762_n


У четвер, 6 травня 2021 року, в День Святого Юрія, коли стародавній Львів відзначає 765 річницю з дня заснування міста, по святковому гамірно й урочисто було в історичній будівлі Львівської головної пошти. Саме тут відбулася ексклюзивна подія – святкове погашення персоніфікованої марки та пам'ятного конверта з нагоди піввікового ювілею одного з найкращих в Україні закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю Львівського коледжу спорту. Про це повідомляє  «Варта 1».
За участі представників адміністрації, найкращих випускників та педагогів КЗ ЛОР «Львівський фаховий коледж спорту», керівників відділення НОК України у Львівській області, представників спортивної влади та депутатського корпусу Львівщини, Асоціації філателістів України, журналістів традиційно щороку, саме 6 травня, в день свого патрона Святого Юрія Переможця, Львівський коледж спорту відзначив День закладу.


Цьогорічне свято виявилося непересічним – адже коледж (колишнє училище фізичної культури) відзначає 50-річний ювілей від дня заснування!Відтак, за інструктажем члена львівського товариства Асоціації філателістів України, автора й розробника персоніфікованої марки та пам'ятного конверта Андрія Пилюха відбулася церемонія спеціального погашення марки та конверта з нагоди 50-річчя Львівського коледжу спорту.
https://youtu.be/HMJYVVWqk5w


Особливо тепло присутні та гості вітали уславлених випускників Львівського спортколеджу — справжніх зірок українського та світового спорту, зокрема:

— випускника 1999 року, заслуженого майстра спорту з боксу, срібного призера Ігор ХХVII Олімпіади 2000 року в Сіднеї, екс-чемпіона світу у першій напівсередній ваговій категорії за версією WBA, повного кавалера ордену «За заслуги», Заслуженого працівника фізичної культури та спорту України, президента та засновника Благодійного фонду свого імені — Андрія Котельника;


— випускницю 2009 року, заслуженого майстра спорту з вільної боротьби, чемпіонку світу, триразову чемпіонку Європи, учасницю Ігор трьох Олімпіад: 2008 (Пекін), 2012 (Лондон), 2016 (Ріо-де-Жанейро) років, володарку золотої та срібної медалей Європейських Ігор 2015 та 2019 років, яка відзначена орденами «Княгині Ольги» та «За заслуги», номіновану цьогоріч як найкраща випускниця коледжу за підсумками спортивного 2020 року — Юлію Ткач;


— випускника 2019 року, заслуженого майстра спорту з кульової стрільби, чемпіона Юнацьких Олімпійських ігор 2014 року в Нанкіні, дворазового чемпіона світу, чемпіона Європи, бронзового призера других Європейських Ігор, світового рекордсмена, учасника Ігор ХХХI Олімпіади в Ріо-де-Жанейро, претендента на Ігри Токійської Олімпіади–2020; лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України, який відзначений медаллю «За працю і звитягу» — Павла Коростильовa.А вітальні слова цього дня звучали від директора Львівської дирекції ПАТ «Укрпошта» Євгенія Савчука; в. о. директора КЗ ЛОР «Львівський фаховий коледж спорту», Заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Степана Родака; заступника начальника управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації Андрія Тура; депутата Львівської районної ради, голови постійної комісії з питань інформаційної політики, духовності, освіти та науки, спорту і молоді, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, Заслуженого тренера України, тренера відділення водного поло Львівського коледжу спорту Ігора Зінкевича, а також найкращих тренерів коледжу за підсумками 2020 року Залужених тренерів України Андрія Каргута (велосипедний спорт) та Валентини Коростильової (кульова стрільба).


А голова відділення НОК України у Львівській області, член НОК України Юрій Турянський, відзначаючи неймовірний внесок Львівського коледжу спорту у розвиток олімпійського спорту Львівщини та України, вручив почесні відзнаки за якісну системну роботу з підготовки спортивного резерву до національних збірних команд України, популяризацію олімпійського руху та з нагоди 50-річчя закладу, як також передав комплект спеціалізованої новітньої літератури для бібліотеки коледжу.Довідка про Львівський фаховий коледж спорту: Львівська загальноосвітня школа-інтернат утворена на підставі рішення виконкому Львівської обласної ради депутатів трудящих від 5 лютого 1971 р. № 53 та відповідно до наказу Львівського обласного відділу народної освіти від 9 березня 1971 р. № 51 «Про відкриття у м. Львові загальноосвітньої школи-інтернату спортивного профілю». Наказом по управлінню народної освіти Львівського облвиконкому від 12 червня 1990 р. № 53 Львівська загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю реорганізована в училище фізичної культури. Відповідно до наказу Управління майном спільної власності Львівської обласної ради №18-с від 20 лютого 2020 р. найменування закладу змінене на комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський фаховий коледж спорту».


Коледж сьогодні є закладом фахової передвищої освіти, який має право готувати фахівців на освітньому рівні молодшого фахового бакалавра за спеціальністю 017 «фізична культура та спорт».


За підсумками національного рейтингу останніх років Львівський коледж спорту є найкращим закладом серед усіх споріднених спеціалізованих навчальних закладів України такого типу.


У коледжі успішно функціонують відділення з таких профільних для Львівщини видів спорту: бокс, веслування на байдарках і каное, вільна боротьба, велоспорт, водне поло, гандбол, кульова стрільба, легка атлетика, санний спорт, стрільба з лука, сучасне п’ятиборство, фехтування, футбол.


Вихованці училища складають основу для провідних ігрових команд Львівщини: гандбольного клубу «Галичанка», футбольного клубу «Карпати» та ватерпольного клубу «Динамо-Львів». На базі училища ефективно діють Академія футболу ФК «Карпати» та Академія боксу Андрія Котельника.


Випускники училища — чемпіони та призери Олімпійських Ігор: Яна Шемякіна (фехтування); Андрій Котельник (бокс); Ірина Мерлені, Марія Стадник, Василь Федоришин (вільна боротьба); Дмитро Грачов (стрільба з лука); Тарас Міщук (веслування); Вадим Тищенко, Володимир Татарчук (футбол), Віктор Берендюга, Микола Смірнов (водне поло), Богдан Макуц (спортивна гімнастика), Христина Стуй (легка атлетика); чимала когорта чемпіонів світу та Європи, зірок українського та міжнародного спорту.


На усіх трьох проведених Юнацьких Олімпійських Іграх вихованці коледжу були серед переможців та призерів: Павло Коростильов (Нанкін, кульова стрільба, золота медаль), Оксана Райта (Сінгапур, легка атлетика, бронзова медаль), Оксана Чудик (Буенос-Айрес, вільна боротьба, срібна медаль).


Переважну більшість спискового складу національних збірних команд України з олімпійських видів спорту від Львівщини складають вихованці та випускники Львівського коледжу спорту.


Випускник училища Анатолій Жаловага (гандбол) — Герой Небесної Сотні, удостоєний звання «Героя України» (посмертно).