У Львові відбулося засідання щодо участі російських та білоруських спортсменів в Олімпіаді (ФОТО/ВІДЕО)

Олімпійська родина Львівщини звернулася до міжнародної спільноти

ФОТО: "Варта-1"

Сьогодні, 10 травня 2023 року, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулося розширене засідання виконкому відділення НОК України у Львівській області та Олімпійської ради Львівщини. Захід був під орудою голови відділення НОК України у Львівській області, члена НОК України Юрія Турянського.

Олімпійська родина області разом із міністром молоді та спорту України, президентом НОК України Вадимом Гутцайтом, головою Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким, міським головою Андрієм Садовим, за участю майже двох десятків уславлених олімпійців Львівщини висловилася рішуче та підтримала НОК України у боротьбі за те, щоб на літніх Олімпійських Іграх в Парижі у 2024 році не брали участь спортсмени зі злочинних росії та білорусі.  

Фото: «Варта-1»

«На Львівщині спорт розвивається, тут є взаєморозуміння між керівниками області та спортивними федераціями. Усі ви докладаєте справжніх зусиль для розвитку спорту в Україні навіть у воєнний час. Ця співпраця дуже важлива для спортсменів, для олімпійського руху. Зараз усім складно, але найскладніше – тим хлопцям і дівчатам, які боронять на фронті нашу державу. Тому ми повинні робити свою справу, щоб після перемоги у війні, спорт в Україні був готовий до перемог на Олімпійських іграх і різних чемпіонатах», – зазначив міністр молоді і спорту Вадим Гутцайт.

Отже, на засіданні це і було головним питанням для обговорення –  недопущення ворога до міжнародних змагань. 

Члени виконкому одноголосно підтримали таке рішення та закликали усіх учасників звертатись до міжнародної спільноти з вимогою зупинити участь спортсменів країн-агресорів.

Після хвилини памяті за воїнами, які відстоюють нашу свободу й поклали за це свої життя, відбулося вшанування найкращих спортсменів Львівщини за підсумками січня-квітня ц.р. та їхніх тренерів.

Зазначимо, що незважаючи на тенденцію до зменшення кількості офіційних змагань в Україні, Львівщина прийняла більше спортивних заходів, ніж у минулі роки з урахуванням всіх безпекових вимог, зокрема, на території області впродовж 2022 року відбулося близько 70 офіційних змагань загальнодержавного рівня та 3 міжнародних турніри, а ще майже півсотні заходів для інтеграції внутрішньо переміщених осіб. 

Фото: «Варта-1»

Наприкінці засідання за підтримки «Укрпошти» найкращі спортсмени Львівщини погасили іменні поштові марки.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк