У Львові відкрили скульптуру Франца Ксавера Моцарта (ФОТО)

Сьогодні у Львові урочисто розпочинається 5-ий міжнародний фестиваль класичної музики «LvivMozArt». До 230-літнього ювілею Франца Ксавера Моцарта (композитора, музичного діяча Львова і натхненника фестивалю) на площі Маланюка встановили його алегоричну скульптуру.Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.
Як зазначається в дописі, ініціаторами встановлення скульптури є Міжнародний фестиваль класичної музики «LvivMozArt» разом з Міжнародною фундацією «Моцартеум» у Зальцбурзі (Австрія) та науковим товариством «Mozartiana Galicia».
«Видатний син Вольфганга Амадея Моцарта жив і творив у Львові майже 30 років, але його ім’я фактично було забуте. 5 років тому ми почали велику справу — заснували фестиваль «LvivMozArt». Ми стартували із виконання творів Франца Ксавера Моцарта, потім привезли до Львова оригінальну скрипку Моцарта, згодом почали досліджувати його біографію (і цього року випустимо в друк велику документальну працю про композитора, аналогів якому немає у світі) і зараз відкриваємо його скульптуру. Це унікальна подія, адже Моцарт ніби повертається до рідного йому міста Львова. Ця скульптура — це сучасний погляд на класику, адже мистецтво і музику не можна перетворювати на музейний експонат. Дуже сподіваємось, що ми всіма нашими ініціативами перетворимо Львів на одну з культурних столиць цілого світу та зможемо давати Європі щось таке, про що вони не знають», — розповіла Оксана Линів, арт-директорка та співзасновниця фестивалю «LvivMozArt».
Особливим акцентом проєкту є те, що алегоричну постать Франца Ксавера Моцарта створив інтернаціональний відомий австрійський скульптор Себастьян Швайкерт.
Митець народився у 1966 році у Німеччині, навчався в мистецьких академіях Берліна, Відня та Бремена. Його роботи регулярно беруть участь в міжнародних виставках та конкурсах. Скульптор викладає у Віденській академії мистецтв та має власні ательє у Відні та Зальцбурзі.
За задумом авторів, скульптура показує сина Моцарта у символічному диригентському русі, з перебільшеною старовинною бароковою перукою, яка символізує його зв’язок з легендарним батьком, відповідальність перед славою якого він все життя відчував, а також з його дідом Леопольдом, основоположником музичної династії Моцартів. Під перукою чітко проглядається портрет Франца Ксавера Моцарта в типовому образі композитора доби романтизму, що символізує зміну мистецьких епох. Легка танцювальна поза та театральний диригентський жест означають зв’язок Моцарта-молодшого зі Львовом, коли він декілька років поспіль він був капельмейстером, а пізніше — головним диригентом Цісарсько-королівського привілейованого міського театру, а також диригентом та засновником відомого у Львові Товариства Св. Цецилії.
varta1.com.ua: Новини

Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта

Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців

Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- У центрі Львова чоловік вимагав припинити виконання Гімну України
- У Польщі за скоєння зухвалого злочину оголосили в розшук 26-річного українця (ФОТО)
- Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
- Козицький заявив, що у Львові потрібно перейменувати вулицю на якій розташовані обласна адміністрація та обласна рада
- Поліція посилює безпеку на Великдень: можливі перевірки біля храмів
Найчитаніше
- На Львівщину «на щиті» повертаються двоє братів полеглих на війні - Радіонов Роман та Радіонов Олександр
- На Тернопільщині брат і сестра померли вдома і пролежали мертвими у будинку кілька місяців (ФОТО)
- Стало відомо про загибель двох молодих Героїв з однієї громади Львівщини
- В Україні запроваджуються зміни для осіб зі статусом внутрішньо переміщених осіб
- У центрі Львова чоловік вимагав припинити виконання Гімну України
Коментарі