У Львові відкрили скульптуру Франца Ксавера Моцарта (ФОТО)

-MYL7170
-MYL7170

Сьогодні у Львові урочисто розпочинається 5-ий міжнародний фестиваль класичної музики «LvivMozArt». До 230-літнього ювілею Франца Ксавера Моцарта (композитора, музичного діяча Львова і натхненника фестивалю) на площі Маланюка встановили його алегоричну скульптуру.Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.


Як зазначається в дописі, ініціаторами встановлення скульптури є Міжнародний фестиваль класичної музики «LvivMozArt» разом з Міжнародною фундацією «Моцартеум» у Зальцбурзі (Австрія) та науковим товариством «Mozartiana Galicia».


«Видатний син Вольфганга Амадея Моцарта жив і творив у Львові майже 30 років, але його ім’я фактично було забуте. 5 років тому ми почали велику справу — заснували фестиваль «LvivMozArt». Ми стартували із виконання творів Франца Ксавера Моцарта, потім привезли до Львова оригінальну скрипку Моцарта, згодом почали досліджувати його біографію (і цього року випустимо в друк велику документальну працю про композитора, аналогів якому немає у світі) і зараз відкриваємо його скульптуру. Це унікальна подія, адже Моцарт ніби повертається до рідного йому міста Львова. Ця скульптура — це сучасний погляд на класику, адже мистецтво і музику не можна перетворювати на музейний експонат. Дуже сподіваємось, що ми всіма нашими ініціативами перетворимо Львів на одну з культурних столиць цілого світу та зможемо давати Європі щось таке, про що вони не знають», — розповіла Оксана Линів, арт-директорка та співзасновниця фестивалю «LvivMozArt».


Особливим акцентом проєкту є те, що алегоричну постать Франца Ксавера Моцарта створив інтернаціональний відомий австрійський скульптор Себастьян Швайкерт.


Митець народився у 1966 році у Німеччині, навчався в мистецьких академіях Берліна, Відня та Бремена. Його роботи регулярно беруть участь в міжнародних виставках та конкурсах. Скульптор викладає у Віденській академії мистецтв та має власні ательє у Відні та Зальцбурзі.


За задумом авторів, скульптура показує сина Моцарта у символічному диригентському русі, з перебільшеною старовинною бароковою перукою, яка символізує його зв’язок з легендарним батьком, відповідальність перед славою якого він все життя відчував, а також з його дідом Леопольдом, основоположником музичної династії Моцартів. Під перукою чітко проглядається портрет Франца Ксавера Моцарта в типовому образі композитора доби романтизму, що символізує зміну мистецьких епох. Легка танцювальна поза та театральний диригентський жест означають зв’язок Моцарта-молодшого зі Львовом, коли він декілька років поспіль він був капельмейстером, а пізніше — головним диригентом Цісарсько-королівського привілейованого міського театру, а також диригентом та засновником відомого у Львові Товариства Св. Цецилії.