У Львові виявили забруднення і токсичний запах з озера на Сихові (ФОТО)

На водоймі почали хворіти птахи…

Фото: ЛМР

У Львові у водоймах, розташованих у районі вулиць Рахівська–Райдужна, виявили забруднення невідомою речовиною, схожою до нафтопродуктів, повідомляє ЛМР.

За словами очільниці Сихівської райадміністрації Галини Гладяк, місто скерувало звернення до правоохоронних органів для з’ясування обставин, а також передало зразки води до лабораторії для проведення дослідження і подальшої очистки озер.

«Мешканці звернулись на Гарячу лінію міста про те, що на так званих колишніх озерах-відстійниках вода покрита невідомою речовиною. Ми комісійно виїхали туди та при обстеженні з’ясували, що дійсно є речовина, подібна до відходів нафтопродукту або й, можливо, сам нафтопродукт.

Озеро мало специфічний, навіть токсичних запах. Качки, які мешкали на цій водоймі, покинули її та ходили довкола. Було зрозуміло, що вони почуваються недобре.

Ми скерували звернення у поліцію, а також звернулись до нашого управління екології та викликали лабораторію Адміністративно-технічного управління для проведення дослідження. Станом на сьогодні ми ще не маємо результатів, але вже вели попередні перемовини із екологом-хіміком, який за результатами досліджень готовий провести очистку цього озера. Зараз нам найголовніше зрозуміти, що саме це за речовина і яким методом можна очистити озеро», — розповіла Галина Гладяк.

Поки частину птахів, що жили на водоймах, відловили та доставили у Домівку врятованих тварин, що є зоологічним відділом ландшафтного парку «Знесіння».

«Наразі ми рятуємо качечок, робимо швидку механічну очистку, з метою мінімізації впливу забруднення на річку Зубру», — зазначила керівниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Фото: ЛМР

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий