У Львові водій відсудив у міськради понад 52 тис грн за розбите деревом авто (ФОТО)

У Львові водій відсудив у Шевченківської районної адміністрації 52,3 тис грн за повалене на машину дерево, яке впало під час буревію на дах автомобіля, який був припаркована у дворі на газоні, впало дерево. Про це, з посиланням на вирок суду, повідомляє «Zaxid.net».

Як вказано у матеріалах справи, 31 липня 2018 року, на вул. Липинського, 52, на автомобіль «Škoda Octavia» впало дерево. Ремонт автомобіля за результатами експертизи коштував його власнику Ігорю Пузі понад 46 тис грн. Він звертався до Львівської міськради, аби йому відшкодували гроші за ремонт авто, однак отримав відмову й звернувся до суду.

У Шевченківській райадміністрації під час судового засідання пояснили, що дерево впало на автомобіль через негоду, про яку львів’ян попереджали синоптики, а сам автомобіль був припаркований на газоні, що є порушенням правил благоустрою та безпечного паркування.

Вранці того дня у Львові справді була сильна буря, яка повалила декілька дерев.



За законом доглядати за деревами, що ростуть на прибудинковій території, мають управляючі компанії, ОСББ чи ЛКП, на балансі яких перебуває будинок. Однак земельна ділянка, де був припаркований автомобіль «Škoda Octavia», перебуває в комунальній власності, тобто, на думку суду, за стан цієї ділянки має відповідати районна адміністрація.

Враховуючи докази, 30 липня суддя Шевченківського районного суду Петро Невойт зобов’язав Шевченківську РА виплатити Ігорю Пузі 46 тис грн за ремонт автомобіля, 1,5 тис грн за проведення експертизи, 3,9 тис грн за юридичну допомогу і 768 грн судового збору, загалом — 52,3 тис грн. Шевченківська райадміністрація ще може оскаржити це рішення в апеляційному суді.

Нагадаємо основні правила, як діяти, коли на ваш автомобіль впало дерево:

Перше і головне правило в подібних ситуаціях: нічого не чіпати. Спочатку потрібно зрозуміти, чи можете ви чекати допомоги від держави.

Якщо перед тим, що трапилося було штормове попередження — на жаль, ви самі винні і держава вам не допоможе.

Вразі, якщо попередження не було, сміливо викликайте поліцію. Вони повинні будуть скласти протокол і акт огляду. У протоколі повинно бути наступне:
— опис пошкоджень;
— кількість прихованих пошкоджень;
— надані фото і відео підтвердження.

Потім вам потрібно буде оцінити пошкодження в незалежній експертизі.

Слід взяти також в гідрометцентрі довідку про те, що в день події не було оголошення штормового попередження.

Далі необхідно зрозуміти, чи відома вам відповідальна організація. Якщо так, дізнайтеся, чи готова ця організація оплатити ваші витрати. Готова? Тоді немає ніяких проблем. Не готова? Подавайте до суду. Якщо відповідальна організація вам невідома, потрібно відправити скаргу в районну адміністрацію, вимагаючи знайти винного.

Якщо сталася надзвичайна ситуація через вітер, то варто звернутися в екстрені служби. При падінні дерев або гілок, при травмуванні людей, потрібно негайно інформувати за телефонами: «101» або «103».

varta1.com.ua: Новини

Коментарі