У Львові вперше в історії української медицини дитині провели операцію на мозку – з пробудженням пацієнта

Операція тривала сім годин

Фото: Перше медичне об'єднання/ФБ

Вперше в історії української медицини дитині провели операцію на мозку — з пробудженням. Під час найважливішої частини втручання — вона мала бути при свідомості. Зважились стати першими заради порятунку життя дитини львівські нейрохірурги Лікарні Святого Миколая.

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, 15-річний Максим Волович з Тернополя з восьмирічного віку страждає від сильних епілептичних нападів. Судоми викликає пухлина в мозку. Спровокувати черговий напад може будь-що: фізична активність чи прояв емоцій. Хлопчик, який до судом займався танцями і мріяв стати чемпіоном, навіть бігати більше не міг. Сміх чи сльози — теж могли спровокувати напад. Дитинство Максима минуло з суворими обмеженнями, під постійним наглядом мами, яка цілодобово пильнувала сина і боялась за його життя. Останніми роками юнаку стало важко говорити та запам’ятовувати.

З роками пухлина виросла і напади посилились. Утворення почало тиснути на ділянки мозку, які відповідають за мову і рухи. Виник високий ризик паралічу правої половини тіла. Мама Максима не могла з цим змиритися і звернулась до львівських лікарів. Ті після ретельного обстеження дійшли висновку, що єдиний шанс для Максима - це операція на мозку з пробудженням - AWAKE SURGERY.

Ось що сказав завідувач нейрохірургічного відділення Михайло Ловга: “Далі тягнути нема куди. Наріс набряк навколо. Є вже ознаки того, що ця пухлина добряче тисне і давить на мозок. Це ризик смерті. Тому однозначно потрібно це лікувати. Обов’язково потрібно видаляти.”

Під час найважливішої частини операції — видалення самої пухлини — лікарям вдалося розбудити Максима. Це потрібно аби контролювати його мову та рухи і не пошкодити ділянки мозку, що за них відповідають. Медики розважали Максима розмовами про його улюблених супергероїв коміксів та вигадані всесвіти і не давали хлопцеві заснути. Поки він говорив активність у ділянках, які відповідають за рухи кінцівками та мовлення, фіксували нейрофізіологи.

Фото: Перше медичне об'єднання/ФБ

Операція тривала сім годин. Після неї Максим на радість мамі та медикам заговорив ще краще, ніж до втручання. Результати МРТ теж обнадійливі: лікарям вдалося повністю видалити пухлину. А гістологічне дослідження показало, що утворення було доброякісним. І подальшого лікування пацієнт не потребує. Епілептичних нападів більше немає.

Читайте також: у Львові на подвір’ї лікарні встановили скульптуру хлопчика, який чекає тата з операційної.

За тиждень після операції з пробудженням Максима виписують додому.

 

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий