У Львові вшанували пам’ять жертв Голокосту (ФОТО, ВІДЕО)

вшанували 80-ті роковини

Фото: Роман Балук

Сьогодні, 12 листопада у Львові вшанували 80-ті роковини ліквідації Львівського гетто і Янівського концтабору. Про це інформує прес-служба ЛМР.

Представники єврейських організацій, громадськість та духовенство, мер Львова запалили лампадки й поклали квіти до пам’ятника жертвам Львівського гетто, та спільно помолились поминальну молитву.

Також відбулось покладання квітів до пам’ятного каменю на місці колишнього Янівського концтабору. А пізніше у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» розпочався концерт-молитва ансамблю єврейської пісні SHTRUDL-Band. 

Організувала захід Єврейська релігійна громада прогресивного іудаїзму «Тейва», Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар'є» та Меморіальний музей «Територія Терору».

Фото: Роман Балук

Додамо, що за оцінками дослідників, Львівське гетто було найбільшим на території СРСР і третім за величиною у Східній Європі.

За два роки існування через гетто пройшли понад 136 тисяч євреїв. Життя у гетто було важким: поряд із терористичним акціями і погромами окупаційної влади, був голод і антисанітарія. У гетто не вистачало води та продуктів харчування, медичного забезпечення, житла. Офіційні норми постачання взимку 1941-1942 на одного дорослого становили: 700 гр. хліба на тиждень, 400 гр. муки та 100 гр. цукру на місяць.

Німці встановили тотальний контроль у гетто. Євреї не могли пересуватись вільно містом, користуватись майном, громадським транспортом, бувати у публічних місцях. Вони мали право покидати дільницю лише тоді, коли виходили на примусову працю у Янівський концтабір та в інші місця. Коли євреїв катували і розстрілювали, то у концтаборі на Янові оркестр з ув’язнених виконував мелодію «Танго смерті».

Читайте також:  у Львові вперше попрощалися з невідомим Героєм

За даними дослідників, у Львівському гетто і Янівському концтаборі загинули понад 250 тисяч людей, хоча встановити точну цифру дуже складно.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена