У Львові встановили копію Диспетчерської вежі Донецького аеропорту
Сьогодні, 30 січня, у Львові у Парку Культури встановили копію Диспетчерської вежі Донецького аеропорту. Про це інформує «Варта 1».
Копія вежі завдовжки півтора метра. Її встановили на честь пам’ятних днів оборони Донецького аеропорту. Споруду виготовив коваль Михайло Талама. Вона стала четвертим епізодом інсталяції “Календар війни”, яку присвятили подіям російсько-української війни.
У Парку зібралися “кіборги” і їхні побратими, родини полеглих Героїв ДАПу і волонтери.
На відкритті копії Диспетчерської вежі була сестра Олександра Боднаря, який зник безвісти 20 січня 2015 р. під час оборони аеропорту Донецька. За свідченнями побратимів, він пішов дивитися чи є можливість вибратися з термінала і після чого зник. Він знаходився в кінці 1-го рукава, біля розбитих КамАЗів. У 2018 р. тіло було впізнали за ДНК.
«Брата разом з його хлопцями відправили у Донецький аеропорт. Їхня машина переїжджала блок сепаратистів, які перевіряли авто, тому що вони не мали права перевезти більше ніж один ріжок. Хлопці, десь там під машинами ховали ті ріжки. Хлопці поїхали туди, вони розуміли, що це можливо дорога в одну сторону, тому що маючи з собою один ріжок патронів, захищати нас з вами дуже важко.
Це був січень, 21 градус морозу. Вода замерзала і вони намагалися її топити, щоб напитися води.
19 січня був перший підрив терміналу і всі рідні намагалися додзвонитися до своїх. В нас була домовленість з братом, кожного ранку я додзвонююся до тебе, значить Богу дякувати, ми дальше молимося і все добре. 16 січня я телефонувала і брат не відповідав. Після обіду брат вийшов на зв'язок і сказав, що з ним все гаразд.
Брат залишився живий, його бачили, коли він пішов у сторону злітної смуги. Його контузили, тому він не орієнтувався у просторі й часі, пішов шукати вихід. Цілих довгих три роки, батьки здавали ДНК зразу, але цілих три роки ДНК не збігалася із жодним тіло, які привезли з Донецького терміналу.
І тільки у 2018 році, коли я сама зацікавилася з одним з тіл, рівно через два місяці нам почало збігатися ДНК. У мене досі є питання, чому, коли тіло було поховано ще у 2015 році, батьки також здали ДНК у 2015, база даних не видавала нам збігів по ДНК.
Ми не маємо право зробити так, щоб це забули, забули подвиг хлопців, які 242 дні обороняли стратегічний об’єкт», — розповіла сестра Олександра Бондаря.
https://youtu.be/-oNTqsu0g4o
varta1.com.ua: Новини
У понеділок Львів попрощається з чотирма полеглими Героями, які боронили Україну від окупантів (ФОТО)
Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань
Війна забрала життя ще одного захисника з Львівщини: загинув Назар Кузьма
Загинув внаслідок влучання FPV-дрона на Донеччині
12-річна дівчинка постраждала під час пожежі на Львівщині
Дитину з опіками госпіталізували до лікарні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі