У Львові встановили перший інтелектуальний світлофор
На в’їзді у Львів, зі сторони вул. Кульпарківської, встановили інтелектуальний світлофор.
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
«Особливість світлофора в тому, що встановлені сенсори фіксують швидкість руху авто ще за 600 м до міста, і регулюють вмикання червоного або зеленого світла, залежно від швидкості. Зараз світлофор працює в тестовому режимі», — сказано в повідомленні.
За словами Ірини Маруняк, заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, такий світлофор вперше встановили у Львові. Завдання світлофора — унеможливити ДТП і дисциплінувати водіїв дотримуватися правил дорожнього руху.
Вона також пояснили, чому вибрали таке місце встановлення: "На в’їзді в місто, зі сторони вул. Кульпарківської, були часті ДТП. Тому на міській комісії з безпеки дорожнього руху розглядали це питання, і було рекомендовано встановити світлофор".
"Як правило, коли з Окружної машини їдуть в місто, то вони рухаються на великій швидкості. Отож, за 600 м сенсор фіксує швидкість авто. Далі, за 300 м до світлофора, розміщений ще один сенсор і табло, які також визначають і показують швидкість руху машини. Якщо швидкість більша 60 км, то на світлофорі загоряється червоне світло. Відповідно, машина мусить зупинитися. Якщо ж авто їде зі швидкість меншою 60 км, то горить зелене світло, і водій спокійно заїздить у місто", — пояснила Маруняк.
Також вона додала, що в’їзді в місто з вул. Кульпарківська встановили і дорожні знаки, які показують, якою має бути швидкість руху авто. Спочатку стоїть знак 90 км, потім 70 км, і найближче до міста — знак 50 км.
За словами чиновниці, після введення його в експлуатацію світлофор передадуть на баланс ЛКП «Львівавтодор». Вартість такого світлофора становить 1 млн 262 тис грн.
«Якщо його робота покаже хороші результати, то в перспективі, за рекомендацією поліції, такі світлофори можуть бути встановлені і в інших місцях міста, де трапляються часті ДТП, і є небезпека для мешканців під час дорожнього руху», — зауважила посадовиця.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Топ-5 магазинів матраців у Львові: де купити якісний матрац у 2026 році?
Нижче ми зібрали п’ять популярних локацій з широким асортиментом, де львів’яни найчастіше купують матраци.
На Львівщині військові клали бруківку замість служби
Заступника командира обвинувачують у перевищенні влади військовою службовою особою (ч. 5 ст. 426-1 КК України)
На Львівщину повертається загиблий Герой Віктор Гулядик
Воїн загинув 28 вересня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Богоявленка Донецької області
Найкоментованіше
- У Луцьку група підлітків напала на військових ТЦК (ВІДЕО)
- Україна пропонує росії продовжити перемир'я після Великодня, – Зеленський
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- До України привезли Благодатний вогонь
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
Коментарі