У Львові викрили корупційну схему в Нацгвардії: командири отримували гроші за “відсутніх” військових (ФОТО/ВІДЕО)
Двоє заступників командирів та двоє командирів рот однієї з військових частин Львова організували справжній “бізнес” на службі, дозволяючи контрактникам уникати обов’язків в обмін на гроші
Працівники Державного бюро розслідувань спільно з департаментом стратегічних розслідувань та Службою безпеки України викрили злочинну схему у військовій частині. За даними ZAXID.NET, корупційна схема діяла в одній із львівських частин Нацгвардії, що дислокується у Львові. Двоє заступників командира частини та двоє командирів рот дозволяли військовослужбовцям не виходити на службу, натомість ті працювали на приватних станціях технічного обслуговування. За це командири отримували частину їхнього грошового забезпечення.
За даними ДБР, корупційна схема діяла близько восьми місяців — із липня 2024 до березня 2025 року. Військові формально числилися у штаті, але замість виконання своїх обов’язків працювали на приватних СТО у Львові та області. Отриману у військовій частині зарплату вони змушені були передавати своїм керівникам.
Фото: ДБР
«Посадовці організували систему, за якою сім військовослужбовців-контрактників могли не з’являтися на службу, а натомість заробляли на цивільних об’єктах. Водночас вони були зобов’язані віддавати отримане грошове забезпечення командирам», – зазначають у ДБР.
Усім чотирьом фігурантам справи повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, скоєному за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років.
Раніше повідомляли: на Львівщині судитимуть посадовців, які вкрали на реконструкції об’єктів військового містечка 55 млн грн (ФОТО)
Наразі триває слідство, правоохоронці встановлюють точний розмір завданих державі збитків. Суд невдовзі розгляне питання щодо обрання запобіжного заходу підозрюваним та їхнього відсторонення від займаних посад.
varta1.com.ua: Новини
У Львівському районі вантажівка збила електроопори та перекинулася (ВІДЕО)
Рух транспорту був повністю заблокований. Згодом частково відновили проїзд ділянкою
Ворожа реклама у Львові: триває перевірка всього електротранспорту
Місто повністю співпрацює з правоохоронними органами та сприяє розслідуванню
На Львівщині судитимуть посадовців, які вкрали на реконструкції об’єктів військового містечка 55 млн грн (ФОТО)
Обвинуваченим загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна
Найкоментованіше
- МАГАТЕ заявляє, що усі АЕС в Україні зупинили виробництво електроенергії
- Зеленський назвав точну цифр втрат українських військ у війні
- В Україні хочуть штрафувати за відмову від шлюбу після заручин
- Норму про шлюб з 14 років вилучать із законопроєкту, - Стефанчук
- Трамп вважає, що завершив ядерну війну між Україною і Росією
Найчитаніше
- МАГАТЕ заявляє, що усі АЕС в Україні зупинили виробництво електроенергії
- Суд судитиме 22-річну маму, син якої зачепився шнурівкою з хрестиком за металевий саморіз і загинув
- Власник знищеного російським ударом будинку на Львівщині розповів, як вдалося врятуватися його сім’ї
- На Львівщині трагічно загинули троє дітей
- На Львівщині знайдено мертвою дитину, яка зникла по дорозі до школи
Коментарі