У Львові з 15 листопада у продаж запустять транспортні картки "ЛеоКарт"

Що відомо

Фото Романа Балука

З 15 листопада львів’яни зможуть придбати транспортну картку «ЛеоКарт», щоб за її допомогою розраховуватися за поїздки у всіх видах міського громадського транспорту. Щоправда, скористатися цим видом оплати можна буде лише з 11 грудня.

Про це повідомив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило, інформує «Суспільне».

«Плануємо до 11 грудня диференціювати тарифи таким чином, щоби найдешевше було сплачувати за допомогою »ЛеоКарт«: орієнтовно 13 гривень. Банківською карткою – трохи дорожче. А готівкою – ще дорожче», — говорить він.

На початках активовуватимуть та поповнюватимуть «ЛеоКарти» спеціально навчені оператори під час купівлі. Як пасажир зможе надалі сам поповнювати, — обіцяють пояснити у відеоролику, який буде оприлюднений згодом.

За словами директора департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило, з 11 грудня розпочнуть працювати контролери. Вони будуть штрафувати пасажирів без квитків.

Пасажирам, які мають право пільгового проїзду, але не матимуть «ЛеоКарти», до прикладу, приїхали з інших міст, пропонуватимуть таки отримати електронний квиток.

«У разі запровадження у певній територіальній громаді автоматизованої системи оплати проїзду, проїзд пільговиків здійснюється за умови зареєстрованого електронного квитка. Я свідомий, що на початках ще треба буде провести багато роз’яснювальної роботи. Особливо, що стосується учасників бойових дій. Думаю, що контролери будуть ставитися лояльно. Але в ідеалі всі мають цю карточку отримати», — каже Олег Забарило.

Інформацію для тих, хто приїжджає до Львова, розмістять у приміщеннях вокзалів.

Також пільговикам доведеться сплачувати за багаж або якщо він захоче заплатити за пасажира-непільговика. Тому на пільгову картку «ЛеоКарт» пропонують класти певну суму грошей.

Читайте також: Львівщина стала першою в Україні областю з безготівковою оплатою.

Олег Забарило каже, що нова система оплати стане вигідною як пасажирам, так і перевізникам: збільшиться кількість транспорту, особливо у вечірній час, тому що за кожного пасажира, в тому числі й пільговика, який завалідує свою поїздку, перевізник отримуватиме гроші.

 

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також