У Львові з фасадів історичних будинків примусово демонтували 3 незаконно встановлені кондиціонери (ФОТО)

шзж
шзж

У центральній частині Львова з фасадів історичних будинків демонтували 19 незаконно встановлених кондиціонерів. Три з них у примусовому порядку. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

16 кондиціонерів власники зняли добровільно, а три пристрої комунальники демонтували примусово, за розпорядженнями районних адміністрацій, повідомила Наталія Алєксєєва, керуюча справами виконкому.

«Особисто мене тішить, що власники добровільно демонтували 16 кондиціонерів у Галицькому районі — це хороший показник і хороший знак, адже люди усвідомили ціну історичних будинків. Втім, примусово, за розпорядженнями районних адміністрацій, ще три пристрої охолодження зняли комунальники.

На сьогодні на вул. Дж. Дудаєва, в четвертому будинку, незаконно «вліпили» пристрої для кондиціонування. Управління охорони історичного середовища видало припис про демонтаж. Згідно із законом України «Про охорону культурної спадщини», власники мають зняти кондиціонери, адже будинок має охоронний номер 4399-Лв і є спільною історичною спадщиною.

Хочу наголосили, що кондиціонери за жодних умов не можуть бути на фасадах історичних будівель. У таких місцях власники повинні знайти інший спосіб охолодження або ж встановити техпристрої по-іншому — тобто на балконі, в технічних приміщеннях тощо і без пошкодження фасаду», — повідомила Наталія Алєксєєва.