У Львові запрацював центр підтримки родин військовополонених

Можна отримати інформацію про міські виплати

У центрі можна буде отримати фахову психологічну і юридичну допомогу, консультації та інформацію про різні міські виплати, допомоги і підтримку. Очолює центр дружина зниклого безвісти захисника. Центр запрацював на вул. Генерала Чупринки, 8.
«Наше завдання як громади – допомогти кожній родині, яка має таку потребу. Ми маємо наш центр ветеранів – на вул. Пекарській і відділення на вул. Чупринки. І власне тут буде комплексна допомога тим родинам, які шукають своїх рідних, або рідні яких є в полоні. Найперше, зі сторони міста має бути підтримка в покритті елементарних видатків. Маємо компенсацію частини коштів за житлово-комунальні послуги, маємо різні виплати. Це системна робота, яка для нас є новою – бо завжди цим займалися державні органи влади. Але є великий запит від родин, тому ми будемо робити цю роботу системно і якісно», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Керівниця центру раніше понад 5 років пропрацювала у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій. А тепер очолила Центр підтримки родин військовополонених та зниклих безвісти.

«14 лютого 2023 року мій чоловік зник безвісти. Був пророблений довгий шлях як в соціальній, так і в психологічній сферах. Я дуже вдячна, що працюю в цьому центрі, тому що це не лише реабілітація людей, які до нас приходять, а також і моя соціально-психологічна реабілітація. Тут буде і моя допомога, яку я зможу надати, і допомога в роботі з невизначеною втратою, над якою будуть працювати наші психологи. Також це будуть індивідуальні консультації, групові терапії, соціально-психологічна реабілітація. З найближчого, у нас на кінець липня запланована зустріч спільноти дружин загиблих, зараз напрацьовуємо програму зустрічі», - розповіла Наталія Лукашова, керівниця центру.

На відкриття центру також завітав захисник Руслан Павловський, який чотири місяці був у російському полоні і повернуся додому. Він пройшов реабілітацію завдяки україно-хорватському проєкту, зараз займається спортом і допомагає ветеранам повернутися до звичного життя в суспільстві. Каже, що такий центр є дуже потрібним для родин.

«Я воював з 2014 року, в Азові – з 2015 року, повномасштабку зустріли в Маріуполі, обороняли Маріуполь три місяці, Азовсталь. Потім за наказом командування здалися в полон. В полоні був чотири місяці в Оленівці, обміняли мене 21 вересня 2022 року. Умови були найгірші, і найстрашніше – нам не давали зв'язок з родиною, ми переживали за те, що думають наші рідні, і це нагнітало найбільше. Тому це дуже важливо, що люди, які опинилися в такій ситуації, можуть звернутися сюди. Тут все відпрацьовано, тут знають кожен крок, і тут гарні психологічна підтримка. Бо ті люди, які тут працюють, теж пройшли через це», - прокоментував захисник Руслан Павловський.

Читайте також: На Львівщині сьогодні відновили графіки відключення світла

Важливо, що Центр працює у координації з Західним регіональним центром з питань поводження з військовополоненими.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)