У Львові затвердили "План мобільності міста" — транспортну політику на 10 років

marshrutky_lviv_park_7856
marshrutky_lviv_park_7856

Сьогодні, 13 лютого, на пленарному засіданні Львівської міської ради депутати схвалили План сталої міської мобільності Львова (ПСММ) — стратегічний документ, який визначає транспортну політику міста на найближчі десять років. 

Ухвалу підтримали 47 депутатів. Про це йдеться на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради.

Документ дає відповідь на питання: як оптимізувати місто для того, аби переміщення мешканців в ньому були ефективними з точки зору часу комфорту, вартості, сприяли здоров’ю та спричиняли якнайменший негативний вплив на довкілля.

Про роботу над планом та його основні пріоритети розповіли директор «Інституту міста» Олександр Кобзарев та представники німецької урядової компанії «GIZ».

Як повідомив директор комунальної установи Інститут міста Олександр Кобзарєв, проєкт “Інтегрований розвиток міст в Україні” розпочався у Львові у квітні 2018 року. Його мета — підтримка місцевого самоврядування в плануванні довгострокового розвитку міст. Міське планування є одним із головних обов’язків кожного міста, оскільки цей процес визначає майбутнє його мешканців. Проєкт “Інтегрований розвиток міст в Україні” складається з чотирьох компонентів і реалізується у Львові, Чернівцях, Вінниці, Житомирі, Полтаві та Подільському районі Києва.

Зі свого боку представники GIZ зазначили: «У Львові розробляється багато гарних проєктів, і для цього вам вдається залучати інвестиційні кошти. Львів позиціонується як справжнє європейське місто. Зараз Львів виграв конкурс на проведення літньої міжнародної школи з питань мобільності. Ми дуже радіємо з цього. Львів на доброму шляху».

Розробляли цей план представники КУ Інститут міста, ЛКП «Інститут просторового розвитку», ЛКП «Львівавтодор», ЛКП «Львівелектротранс», департамент житлового господарства та інфраструктури, управління транспорту департаменту житлового господарства та інфраструктури, управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування, міжнародні експерти зі Швейцарії та Німеччини, експерти з різних галузей, представники громадськості, котрі зацікавлені в розвитку міста.