У Львові зросла вартість проїзду в автобусах

Рішення прийняли сьогодні, 27 травня, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради

Сьогодні, 27 травня, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради було прийнято рішення про підняття вартості проїзду в автобусах. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Вартість проїзду у громадському автотранспорті Львова становитиме 15 грн, хоча перевізники у своїх зверненнях вимагали понад 20 грн, інакше, попереджали, що автобуси не виїдуть на маршрути. Усе через те, що в існуючому тарифі ціна на пальне встановлена на рівні 24 грн, а сьогодні вона — майже 60 грн.

Нові тарифи почнуть діяти з четверга, 2 червня. Ціна на проїзд у трамваях та тролейбусах залишається незмінною.

Також зберігається безоплатний проїзд для усіх пільгових категорій пасажирів. Рішення скоригувати тариф на проїзд прийняли у зв’язку зі зростанням цін та дефіцитом палива.  

«Автоперевізники просили підняти ціну на проїзд до понад 20 гривень. В попередній тариф закладена вартість пального 24 грн. Сьогодні вона майже 60 грн. Тому робота автобусів стала збитковою. Не допомогло врегулювати ситуацію і скорочення на 20 % дублюючих маршрутів», — сказав Олег Забарило, директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури.  

Раніше у мерії відбулось термінове засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому обговорювали питання доцільності коригування вартості проїзду.  

«Причиною коригування вартості проїзду в автобусному транспорті є суттєве зростання цін на пальне. Тому перевізники Львова попередили про критичну ситуацію. Вони заявили про можливу зупинку громадського транспорту найближчими днями, якщо не відкоригувати вартість проїзду», — пояснив Олег Забарило.  

У коментарі «Варта1» голова комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності Львівської міської ради Ігор Зінкевич повідомив, що з депутатами взагалі не обговорювали вартість тарифу: «Особисто нам, як комісії транспорту, мали б надати хоча б якісь розрахунки чому вартість складає саме 15 гривень, а не 17, 20 чи будь-яку іншу цифру. Нам не надали вартості коефіцієнту підняття тарифу. До комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності не зверталися з цього приводу жодного разу, щоб обумовити вартість тарифу, хоч депутати готові були зібратися в будь-яку хвилину, якщо потрібно міській раді. Відповідно комісія так і не має розрахунків, чому обрали саме суму в 15 гривень. Це пропозиція виконкому, яку вони ж і погодили», — повідомив в коментарі Ігор Зінкевич.

У ЛМР також додали, що Львів — не перше місто, яке було змушене піти на здорожчання послуги перевезення. У Дрогобичі, наприклад, 15 гривень за проїзд пасажири платять вже два тижні. А в Полтаві ініціюють підняття цін на проїзд до 25 гривень. Також зросла вартість проїзду у приміських маршрутах Львівщини.