У Маріуполі лікарка «здала» росіянам сімох воїнів ЗСУ

Місцеві перевдягнули воїнів в цивільний одяг, щоб врятувати

У Маріуполі після окупації лікарка-офтальмологиня здала російським окупантам 7 воїнів ЗСУ, яких місцеві перевдягнули в цивільний одяг, щоб врятувати. Про це йдеться у вироку Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська.

На момент окупації щонайменше 7 українських захисників перебували на лікуванні в КНП «ОЛІЛ м. Маріуполь». У березні 2022 року, коли окупанти оточили місто, інші лікарі перевдягнули захисників України в цивільний одяг, щоб росіяни не змогли їх ідентифікувати. Також усі домовилися, що говоритимуть росіянам, що це місцеві.

Це було також відомо й виконувачці обов`язків лікаря-офтальмолога відділення мікрохірургії ока КНП «ОЛІЛ м. Маріуполь». Орієнтовно 12-15 березня 2023 року лікарка добровільно здала окупантам захисників України. Після цього оборонці Маріуполя потрапили в полон, де пережили катування і тортури. Серед тих, кого здала офтальмологиня, були й тяжко поранені військові. Наразі суду відомі дані лише про 4 військових, які постраждали через дії зрадниці. Більшість воїнів, яких здала зрадниця, вважаються «зниклими безвісти».

«Ходила палатами і пальцем показувала росіянам, де лежать військові. Зараз вона - голова відділення офтальмології в обласній лікарні», - йдеться у матеріалах суду.

Лікарка колегам свої дії пояснила так: «Скільки можна ховатися за нашими спинами, 8 років бомбили Донбас».

На засідання суду підозрювана не прийшла, а тому її судили заочно.

Читайте також: СБУ ліквідувала Іллю Киву.

Суд визнав медикиню винною за ч. 2 ст. 111 КК України - державна зрада. Її засудили до довічного позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також