У Маріуполі загинуло близько 20 тисяч людей

«Смерть вона скрізь, її видно» — радник мера

У Маріуполі близько 80 % житлового фонду непридатні для проживання. Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

"За загиблими мирними мешканцями ми маємо дані, які не відповідають дійсності, тому що вони отримані від поліції, погоджені з медустановами. Це мала жменька людей, про яких ми знаємо. На вчора це було 1800.

Ще чотири дні тому ми говорили про «оптимістичний» сценарій — близько 10 тисяч жертв. Але зі збільшеною інтенсивністю і з тією жорстокістю, яка зросла в рази, ми можемо говорити про те, що якщо зараз завершиться блокада і ми зможемо розпочати хоча б пошук цих людей, то вже зараз кількість жертв наближатися до 20 тисяч.

Але якщо цього не відбудеться найближчими днями, то ця кількість наблизиться до 350 тисяч — усі ті, хто не встиг виїхати. Ховають хто де когось — у дворах, на вулицях", — сказав радник мера.

Маріупольці не можуть вийти на вулицю, щоб поховати близьких. Муніципальні служби не працюють, а цвинтар — на території, що контролюється російською армією.

«Смерть вона скрізь, її видно. У Маріуполя особлива роль була останні вісім років — це останнє найбільше місто в Донецькій області, яке не прийняло ці бананові республіки і не прийняло російську окупацію», — додав Петро Андрющенко.

Читайте також