У Мінекономіки розповіли, скільки в Україні залишилося запасів бензину та дизпалива

Планується найближчими тижнями розв'язати проблему дефіциту пального в Україні

Фото:інформативне

Україна сьогодні має запасів бензинів на п’ять днів, а по дизельному пальному цей показник складає три дні.

Про це під час засідання уряду повідомила перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко.

«У нас при нормальній бізнес-моделі операторів ці запаси мають складати 15 днів щонайменше», — повідомила міністр.

Для розв’язання цієї проблеми Міністерство економіки планує суттєво збільшити імпорт нафтопродуктів.

Для цього проведено перемовини з країнами Євросоюзу, щоб їхні порти приймали танкери з нафтопродуктами для України, також планується збільшити річкові перевезення Дунаєм та є домовленість з Угорщиною щодо збільшення реверсу трубопровідним транспортом — до 50 тис тонн на місяць.

Також планується запустити окрему зелену автосмугу для нафтовозів із Польщі.

Також планується, що у травні імпорт нафтопродуктів залізницею збільшиться до 180 тисяч тонн (у березні — 35 тис тонн), автомобільним транспортом — до не менш ніж 85 тис тонн (у березні — 5 тис тонн).

«Завдяки тим заходам, які я перерахувала, до кінця місяця ми отримаємо 350-360 тис. тонн пального з абсолютно нових логістичних маршрутів. Тобто, у травні ми збільшили щодобовий обсяг імпорту з 4 тис тонн до 11–12 тис тонн. Ми дивимось на дані щодобового споживання, який сьогодні становить 13 тис тонн, що ми практично повністю обсяг імпорту зможемо спрямувати на внутрішнє споживання... За уточненим прогнозом, у травні очікується споживання 300 тис тонн дизелю та 120 тис тонн бензинів. Такий же обсяг імпорту законтрактований українськими мережами. Тепер головне питання — логістично завезти весь обсяг в Україну», — розповіла Свириденко.

Читайте також