У Міненерго розповіли, чи багато втратить Україна після зупинки газового транзит з рф

Міністр прокоментував побоювання щодо того, чи може українська газотранспортна система фізично існувати без російського транзиту

ФОТО: ілюстративне

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що коли закінчиться договір про транзит російського газу, укладений ще до повномасшатбного вторгнення, Україна втратить певні кошти, але зможе прожити і без них. Про це він сказав в ефірі інформаційного телемарафону.

«Я тільки можу підтвердити, що ми не плануємо укладати ніяких додаткових угод або пролонгувати дію угоди. Більше того, ця позиція була озвучена Кадрі Сімсон (комісару з енергетики Європейського Союзу). Вона дуже чітко сказала, що Європа не зацікавлена у продовженні транзиту газу з росії», - наголосив Галущенко.

Також міністр прокоментував побоювання щодо того, чи може українська газотранспортна система фізично існувати без російського транзиту.

«Відповідь: так! Ми провели величезну кількість відповідних робіт, проводились стрес-тести нашої системи і вони усі довели, що ми можемо спокійно існувати без транзиту», - сказав Галущенко.

Він нагадав про ініціативу Євросоюзу REPowerEU до 2027 року, мета якої полягає у повній відмові від російського газу. «Це не тільки трубопроводний газ. Мова йде і про LNG-газ в Європі», - сказав Галущенко.

У цьому зв'язку, міністр зазначив, що в Європі вкладаються інвестиції для досягнення цих цілей, і вже є країни, наприклад Німеччина, яка за півтора роки знизила до нуля споживання російського газу.

Читайте також, в Україні хочуть розблокувати експорт газу: у Міненерго вивчають це питання

«Усі розуміють, що російським енергетичним ресурсам не місце на європейському ринку», - додав Галущенко.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк