У Мінінфраструктури повідомили, коли розпочнуть будівництво євроколії від кордону з ЄС до Львова

Цього року також очікується відкриття нових пунктів пропуску

ФОТО: ілюстративне

Будівництво ділянки Мостиська-Скнилів європейської колії з Польщі до Львова розпочнеться вже цього року. Про це сказав очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков на пресконференції «Україна. Рік 2024», передає Громадське.

Про деталі будівництва ідеться в Меморандумі про взаєморозуміння, що USAID і «Укрзалізниця» підписали у понеділок, 4 грудня 2023 року.

«Будівництво першої великої ділянки європейської колії, станція “Мостиська-Скнилів”. Ми з’єднаємо нашу залізницю з європейською мережею. Це перший проєкт, ми його будемо будувати вже цьогоріч спільно з європейськими партнерами та донорами», — сказав міністр.

Він додав, що цього року також очікується відкриття нових пунктів пропуску для автомобільного транспорту з Молдовою, Румунією, Угорщиною та Польщею.

«Все це нам допоможе трохи диверсифікувати наші експортні коридори», — сказав Кубраков.

Нагадаємо, що Сполучені Штати Америки в особі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та АТ «Українська залізниця» уклали Меморандум для побудови двоколійної євроколії довжиною 75 км зі Львова до ЄС вартістю 225 мільйонів доларів.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також