У Міноборони назвали причини, через які партнери затягують з передаванням винищувачів Україні

Йдеться про сучасну авіацію, зокрема, винищувачів F-16

ФОТО: ілюстративне

Українські партнери досі не передали Україні винищувачі F-16, оскільки ці системи дуже складні й потребують обслуговування та великих фінансових витрат. Про це сказав міністр оборони Олексій Резніков, повідомляє «Радіо Свобода».

 «Це (F-16 - ред.) найскладніша, найдорожча система, яка потребує обслуговування, запчастин, а головне, озброєння... Це рішення прагматичне, і партнери рахують гроші, всі рахують гроші своїх платників податків. Відповідно, ухвалити рішення дати нам літаки - це означає, що всі країни мають бути готові дати літаки, запчастини та обслуговування», - пояснив Резніков.

За його словами, йтиметься не про сотні мільйонів допомоги, а про мільярди. Сьогодні партнери вже роблять багато для перемоги України.

Читайте також: міністр оборони України заявив, що війна незабаром закінчиться.

«Тому треба віддати належне і подяку нашим партнерам, тому що якщо вони приймають рішення, то вони дуже відповідальні і вони виконують свої обіцянки. Наприклад, три сімки (M777 - ред.) - це гармати, які дали американці в травні минулого року, вони продовжують забезпечувати їх запчастинами і так далі. Тому це питання ухвалення прагматичного рішення, чому я вірю оптимістично, що воно буде», - додав Резніков.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк