У Міноборони розповіли цікаві факти про застосування HIMARS в Україні

Маляр також навела декілька прикладів

ФОТО: ілюстративне

Поява комплексів HIMARS в арсеналі українського війська в червні 2022 року стала неприємною несподіванкою для російських окупантів. Про це зазначила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр привітала США с Днем незалежності та розповіла цікаві факти про роботу в Україні американських систем .

«Виявилось, що всі логістичні шляхи, склади з боєприпасами та місця дислокації військ перебувають в зоні ураження реактивної системи. Злякавшись та відчувши перші величезні втрати, окупанти почали полювання на HIMARS'и. Але так до сих пір нікого й не впіймали. Завдяки максимальній швидкості 85 км/год HIMARS здатна розгорнутися, відстрілятися та покинути позицію менш ніж за 1 хв. Це дає змогу застосовувати її для тактики shoot-and-scoot (стріляй-та-тікай), що значно зменшує шанси бути виявленим та враженим ворогом», – наголосила Маляр.

Вона також навела декілька прикладів застосування HIMARS на війні в Україні:

  •  Високоточний удар 1 січня 2023 року по будівлі ПТУ у місті Макіївка, коли, за різними даними, загинули від півсотні до 600 мобілізованих росіян.
  • Знищення бази окупантів в селі Праві Саги, поблизу Олешок.

За словами Маляр, системи HIMARS стали для українських військових реальною зброєю перемоги, оскільки «одна ракета – одна знищена ціль» — це недосяжний результат для застарілих радянських аналогів.

Читайте також: у НАТО позитивно оцінили контрнаступ ЗСУ.

«Дякуємо за незмінну підтримку, яка допомагає нам виборювати нашу свободу, знищувати ворога та захищати спільні цінності», – зазначила заступниця міністра.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк