У Міноборони розповіли про можливий наступ з білорусі, мрію кремля та евакуацію населення

Україна готується до всіх можливих варіантів дій

Керівник Міністерства оборони України Олексій Резніков оцінив ймовірність наступу на Україну з Білорусі, зазначивши, що з «таким сусідом» ризик нового вторгнення залишається. Про це він розповів в інтерв’ю LB.

Якщо росіяни дійсно захочуть нову почати вторгнення з Білорусі, то навряд чи вони зможуть це зробити раніше лютого.

“Виходячи з того, що вони, провівши першу хвилю часткової мобілізації, за нашими оцінками, 150 тисяч одразу направили безпосередньо до України (вони воюють сьогодні замість тих втрат, яких зазнали росіяни вбитими та пораненими), а ще 150 тисяч готують у різних таборах на різних територіях: і в Росії, і в Білорусі, в частині тих окупаційних міст, з яких вони поведуть наступ”, – сказав він.

Резніков додав, що обговорювати те, звідки може розпочатись новий наступ росіян – недоречно, адже все залежатиме не лише від планів окупантів, а й від готовності українських захисників.

“А ми готуємося до всіх ризикованих сценаріїв: Генштаб це пропрацьовує, доповідає на Ставці головнокомандувача, і, відповідно, все військово-політичне керівництво країни, починаючи від Верховного головнокомандувача, Президента України, в курсі, і ми готуємося до будь-яких сценаріїв. Навіть до найнеприємніших”, – наголосив Резніков.

Якщо все ж-таки наступ росіян з Білорусі відбудеться, залишається невідомим, чи приєднається до росіян білоруська армія.

Наразі на території РБ відбувається навчання російських військових, жодного ударного групування не створюється.

“Тому сьогодні говорити про наступ, угруповання – його немає. Йде навчання – так. Вони проводять злагодження – так. Але це буде залежати від поняття повного поглинання Білорусі як такої, її суб’єктності. Якщо воно відбудеться, якщо білоруські солдати будуть готові виконувати накази російських генералів – це один сценарій. Якщо білоруські солдати не будуть готові виконувати накази російських генералів, а лише своїх, білоруських – це абсолютно інший сценарій”, – сказав він.

У Білорусі немає інтенсивної антиукраїнської пропаганди, тому жителі РБ не хочуть йти війною проти України.

Щодо того. чи можуть росіяни спробувати відрізати лінії постачання озброєння Україні то, це – мрія Кремля і Україна до цього сценарію також готується.

“Але я хочу нагадати всім нам, що в лютому цього року вони розпочали широкомасштабне вторгнення з усіх боків, лізли, як ті таргани, і ця тактика і стратегія не принесла їм успіху. Вона принесла їм перші втрати, руйнацію їхніх логістичних ланцюжків, відповідно – звільнення Київської, Чернігівської, Сумської областей, перших етапів цієї україно-російської війни, її відкритої частини, яка почалася в 14 році. Потім гострі зміни – Харків, Херсон…Тому, скажімо так, знову піти непідготовленими на заході, зі спробами щось там перерізати – у мене питання: а утримувати ви як плануєте? Це ж треба гарнізони там тримати, постачання логістичне мати, треба давати їжу, набої, паливо. А місцеве населення на заході Україні буде спокійно зустрічати вас із короваями на вулиці. Ага. І з квітами. На мій погляд, це апокаліптичний сценарій для білоруського режиму”, – додав він.

Якщо наступ все ж таки розпочнеться, то, за словами глави Міноборони, планів вивозити всю Україну немає.

“Поняття евакуації мирного населення… Коли є загроза в конкретному регіоні, населення попереджається і дається можливість дійсно виїхати з місця ведення активних бойових дій. Це робить офіційно уряд, відповідно, закликає, пропонує, відкриваються гуманітарні коридори, повна допомога і сприяння. Але зараз говорити про план евакуації населення по всій території України – це точно сіяти паніку”, – сказав він.

Нагадаємо, Британська розвідка попереджає про ймовірні російські удари на свята.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт