У Міноборони заговорили про перегляд граничного віку перебування на військовому обліку

Удосконалення військового обліку призовників триває

Фото: ілюстративне

В Україні планують знизити граничний вік перебування на військовому обліку.

Про це повідомили у Міноборони.

Ці зміни продиктовані тим, що під час дії правового режиму військового стану відсутня потреба перебування громадян на військовому обліку призовників до 27 років.

По-перше, необхідність їхнього щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, зокрема для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК. У той час як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.

По-друге, тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов'язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.

У Міноборони наголосили, що всі ініціативи Сил оборони України, спрямовані на зміцнення обороноздатності держави, є обґрунтованими, узгодженими з іншими урядовими та структурами безпеки та мають на меті «винятково» оптимізацію процесів.

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів