У МОЗ повідомили, коли новий штам коронавірусу «Пірола» буде превалювати в Україні

Заміщує звичний штам «Омікрон»,

Новий штам коронавірусу «Пірола» під кінець сезону буде превалювати в Україні. Про це в коментарі Укрінформу сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Пірола» дуже швидко заміщує звичний штам «Омікрон», який зараз циркулює майже по всьому світу.

«Всі країни, які проводять секвенування, забезпечують моніторинг, реєструють зараз підвищені рівні захворюваності. І це пов'язано з двома речами. По-перше, наближення осіннього періоду, і це характерно принаймні для європейського регіону. По-друге, серед загальної маси омікрон-штамів, які циркулюють зараз, «Пірола» займає превалюючу позицію - десь 20%, десь 30%, десь - уже 40%», - розповів він.

Ймовірно, найближчим часом там прийде до кожної країни.

«Немає можливості закрити кордони, обов'язково або хвора людина приїде, або українець виїде і приїде в інкубаційному періоді. Таким чином, він (штам - ред.), рано чи пізно, буде на території України. Це призведе до підвищення рівня захворюваності, і скоріш за все наприкінці епідсезону, тобто в кінці 1 кварталу 2024 року, він буде превалюючим на території України, так само як зараз реєструють країни європейського регіону», - розповів Кузін.

Штам «Пірола» за класифікацією ВООЗ потребує спеціального нагляду і моніторингу через те, що не всі його властивості відомі.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також