У МОЗ пояснили, чому в Україні лише один випадок захворювання на коронавірус

Нині в Україні офіційно підтверджено лише один випадок захворювання на коронавірус. Такі дані, проте, насторожують і змушують сумніватися в їхній правдивості.

На брифінгу, 11 березня, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив, що відносно невелика кількість випадків зараження коронавірусом в Україні зумовлена тим, що він повільно шириться на схід Європи.

«Ми не приховуємо ці випадки (коронавірусу — ред.), ми діагностуємо ці випадки. Подивіться, в Білорусі, наприклад, в Румунії, у них, так, більша кількість, але не набагато. У Білорусі, наприклад, шість випадків. На сході Європи ми поки що не бачимо такого сплеску, як в Італії, в Німеччині і Франції. Коронавірус повільно шириться на схід Європи», — говорив він на брифінгу у Києві, 11 березня.

При цьому він визнав, що українська влада прогнозує й очікує зростання кількості захворювань на Covid-19.

Загалом, в Україні перевірили лише 43-х українців, серед яких ті, що приїхали нещодавно з країн, де є спалахи вірусу, у кого була температура або інші ознаки ГРВІ, а також ті, які з ними контактували.

Зараз ще у п’ятьох людей в Україні підозрюють коронавірус. Їхні аналізи вивчають у лабораторії.

У МОЗ розповіли «ВВС News Україна», як виглядає перевірка на коронавірус в Україні.

Якщо у людини, яка приїхала з країни, де є спалах коронавірусу, запідозрили хворобу, її на спеціальній швидкій везуть до лікарні. Далі у неї беруть перший аналіз. Перевірка йде на всі відомі види гострих респіраторних інфекцій.

Якщо їх не знаходять, матеріали передають в обласну лабораторію. Якщо і там не знаходять відомих вірусів, то далі аналіз везуть до Києва.

Поки що лише там є тести на коронавірус. Проте, згодом тести на коронавірус планують розвести у кілька регіонів України. Одним з перших регіонів, який має отримати тести на коронавірус — це Закарпаття.

Україна централізовано закупила тест-систем для виявлення коронавірусу, яких вистачить для обстеження 960 людей. У МОЗ кажуть, що цього має вистачити до моменту отримання чергових реагентів.

«У лікарнях людей діагностують на коронавірус коштом держави. Водночас, ми не забороняємо приватним клінікам і аптекам закуповувати тест-системи та експрес-тести (на коронавірус — ред.)», — розповів пан Ляшко.

Науковці та лікарі зазначають, що інфікованих може бути більше, оскільки інфекція може проходити безсимптомно або в легкій формі. Зокрема, Оксана Зінченко, кандидатка біологічних наук, доцент кафедри мікробіології, вірусології та біотехногії ОНУ імені Мечникова ставить під сумнів те, що в Україні лише один інфікований на коронавірус.

«Інфікованих може бути набагато більше, просто їх ніхто не реєструє. Часто інфекція може проходити безсимптомно або в легкій формі, тому людина не звертається по медичну допомогу. Якщо уражені тканини респіраторного тракту, то вірус має виділятися звідти», — говорить пані Зінченко.

На думку вченої, хоча тестувати всіх немає сенсу, але кого варто перевіряти на коронавірус, то це людей, які мають симптоми респіраторних захворювань і в групі ризику — літніх людей, лікарів.

Також не впевнений, що в Україні лише один хворий і Федір Лапій, імунолог, дитячий інфекціоніст і доцент.

«Може бути таке, що ми не довиявляємо випадки коронавріусних інфекцій. Але ми не можемо протестувати всіх хворих чи всіх бажаючих. Система просто не витримає», — вважає імунолог.

За його словами, якщо стан хворого тяжкий, тест на грип є негативним, то тут було б розумним, щоб перевіряли і на коронавірус.

«Введення тяжкого випадку грипу не відрізняється від тяжкого випадку коронавірусу. Тут треба приймати організаційні рішення і вибірково перевіряти більше. Щоб бути впевненими, що серед пацієнтів реанімацій з тяжкими ситуаціями, з пневмоніями, немає коронавірусу», — говорить Федір Лапій.

Вакцину від коронавірусу ще не винайшли, як і спеціального противірусного лікування. Учені над цим лише працюють. Проте більшість пацієнтів одужує в лікарнях.

ВООЗ оприлюднив рекомендації, як зменшити ризик інфікування новим вірусом:

varta1.com.ua: Новини

Коментарі