У МОЗ роз’яснили, які дані після щеплення бустерною дозою мають бути внесені, щоб згенерувався сертифікат

Для правильно сформованого COVID-сертифіката на підставі бустерної дози потрібно, щоб в ЕСОЗ були коректно внесені вірно дані

Фото ілюстративне

Про те, які дані після щеплення бустерною дозою мають бути в ЕСОЗ, щоб згенерувався COVID-сертифікат роз’яснили в Міністерстві охорони здоров’я. Це зазначила заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич. 

Частина питань із завантаженням COVID-сертифікатів пов’язана з невірно внесеними даними про щеплення в електронну систему охорони здоров’я. 

«Ми бачимо деякі труднощі, пов’язані з тим, як вносяться дані. Попри те, що після старту вакцинальної кампанії з бустерного щеплення ми розробили інструкції для медичних працівників, які працюють з системою, та надіслали в усі заклади охорони здоров’я. Однак, можливо, не усім закладам ця інформація надійшла або не всі лікарі з нею встигли ознайомитися», — заявила заступниця міністра. 

Марія Карчевич нагадала, що для правильно сформованого COVID-сертифіката на підставі бустерної дози потрібно, щоб в ЕСОЗ були коректно внесені вірно такі дані: 

  • кількість і порядковий номер вакцини зазначається: «1/1»;
  • причина вакцинації: «щеплення за станом здоров’я (планово)»;
  • етап вакцинації: «бустерна доза».

На сайті Академії НСЗУ є розроблений новий навчальний матеріал, присвячений внесенню даних після щеплення бустерною дозою.
Насамкінець, заступниця міністра зауважила, що пацієнтам також важливо знати цю інформацію, аби разом з лікарем мати можливість звірити коректність введення даних після щеплення. 

Додамо, що термін дії COVID-сертифіката в Україні скоротили.

З січня згенерувати сертифікат можуть лише ті, хто отримав бустерну дозу вакцини від коронавірусу.

Читайте також