У МЗС пояснили, чому анулювали дипломатичні паспорти сотень депутатів

МЗС анулювало диппаспорти 225 депутатів

ФОТО: ілюстративне

МЗС України заявляє, що визнало недійсними 225 дипломатичних паспортів народних депутатів, оскільки їх не було вчасно повернуто на зберігання, попри неодноразові прохання міністерства.

Про це повідомили у прес-службі МЗС України.

«Дипломатичні паспорти видаються народним депутатам України виключно для здійснення офіційних відряджень», — наголосили в МЗС.

Як зазначили у відомстві, відповідно до положення про дипломатичний паспорт, затвердженого указом президента України, після повернення із відрядження в десятиденний термін дипломатичні паспорти мають бути повернені до МЗС на зберігання.

«За жодних обставин дипломатичні паспорти не можуть використовуватися для приватних поїздок», — наголосили в МЗС.

«За останні місяці МЗС України кілька разів зверталося до народних депутатів з проханням повернути паспорти і взаємодіяло з Верховною Радою для організації цього процесу. Останній раз ми просили здати паспорти впродовж липня. Всі наші заклики були проігноровані», — наголосили в міністерстві.
«Відповідно, керуючись законодавством України, МЗС України визнало недійсними 225 дипломатичних паспортів народних депутатів, які не були своєчасно повернуті до МЗС на зберігання», — заявили в прес-службі.

Також в МЗС зазначили, що невідкладно видадуть дипломатичні паспорти депутатам, які відбуватимуть в офіційні відрядження від Верховної Ради України.

Читайте також