У нардепа ВРУ арештували 500 квартир у Києві

Нардеп депутатської групи «За майбутнє» обвинувачується в ухиленні від сплати податків

Фото: ДБР

Чинного нардепа судитимуть за ухилення від сплати понад 118 млн гривень податків.

Як  повідомляє ДБР, до суду направлено обвинувальний акт стосовно одного з народних депутатів України депутатської групи «За майбутнє».

Впродовж 2012–2019 років він продавав нерухомість у житлових будинках на Петропавлівській та Софіївській Борщагівках, що у Київській області.

При цьому, депутат не був зареєстрований як ФОП або юридична особа.

Доходи від реалізації квартир та іншої нерухомості фігурант приховував під виглядом реалізації власного майна, а не від підприємницької діяльності. Це дозоляло знизити ставку податку з оборудок з 18 до 5 %. Через це до держбюджету не було сплачено понад 118 млн гривень податків.

Крім того, арештовано понад 500 квартир, які народний обранець ще не встиг продати.

Депутат обвинувачується в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України).

Йому загрожує покарання у вигляді штрафу від 15 тисяч до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до 3 років з конфіскацією майна.

Фото: ДБР

Читайте також