У НАТО попередили, що через ядерні човни росії, під загрозою перебуває 1 млрд людей

Економіка під водою під загрозою

Заступник командувача Об'єднаних збройних сил НАТО віцеадмірал Дідьє Мальтер заявив, що важливі глибоководні кабелі та трубопроводи західних країн перебувають під загрозою. Про це сказав він в інтерв'ю The Guardian.

«Це питання безпеки майже 1 мільярда цивільних громадян країн НАТО. Ми повинні бути захищені і добре забезпечені нашою життєво важливою підводною інфраструктурою», - зазначив віцеадмірал. 

Протягом останніх кількох років союзники по НАТО виявили декілька випадків підозрілої діяльності навколо підводної інфраструктури. Росіяни «розробили багато засобів гібридної війни під водою, щоб підірвати європейську економіку, через кабелі, інтернет-кабелі, трубопроводи».

Деякі з російських атомних підводних човнів були побудовані для цілей гібридної війни, як, до прикладу, у випадку з російським підводним човном, який загорівся кілька років тому. Таке занепокоєння він висловив через зростання напруженості між членами Альянсу. 

«Вся наша економіка під водою під загрозою», - попередив він. 

У минулому місяці в Москві заявили, що Росія планує збільшити кількість військ, які стежать за кордонами країн-членів НАТО. Таким чином РФ зайняла позицію, яка подібна до тієї, що була під час холодної війни. 

Читайте також: окупанти значно зменшили кількість атак на одному із напрямків

Через напруженість країни НАТО з великою інтенсивністю сканують води, для цього вони використовують датчики, супутники, різні підводні човни та інші інструменти для того, аби виявити винуватців та захистити підводні мережі. 

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт